سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

امدادرسانی به ۴۷۵ حادثه دیده در 11 روز گذشته در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به ۴۷۵ حادثه دیده در 11 روز گذشته در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان‌ جنوبی ، محمد حمزه اسعدزاده گفت : از یکم تا 11 فروردین سال جاری در مجموع ۴۷۵ حادثه دیده از ابتدای سال امدادرسانی شده‌اند۵۶ مورد حادثه در خراسان‌جنوبی به وقوع پیوسته است.
وی افزود : از این تعداد حادثه ۱۵ مورد حوادث جاده‌ای، یک مورد ریزش آوار، ۳۰ مورد سیل و آبگرفتگی، شش مورد شهری و چهار مورد نیز حادثه کوهستان بوده است.
اسعدزاده گفت: مجموع حادثه‌دیدگان در این بازه زمانی نیز ۴۷۵ نفر بوده که ۶۴ نفر حادثه‌دیدگان حوادث جاده‌ای، ۳۹۳ نفر حادثه دیده سیل و آبگرفتگی، ۸ نفر حادثه دیده در حوادث شهری و ۱۰ نفر نیز در حوادث کوهستان آسیب دیده بودند.
وی با اشاره به اینکه مجموع کل افراد اسکان داده شده ۶۸ نفر در حوادث سیل و آبگرفتگی بوده است، افزود: مجموع کل تیم‌های عملیاتی اعزام شده به این حوادث نیز ۸۶ تیم و نیرو‌های عملیاتی اعزام شده ۱۸۸ نفر بوده است و همچنین ۴۷ دستگاه آمبولانس و ۲۲ خودروی امدادی در این حوادث به کارگیری شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر خراسان‌جنوبی با اشاره به شرایط نامساعد جوی گفت: ۱۹۶ نیروی امدادی هلال احمر در قالب ۴۹ تیم عملیاتی در راستای امداد رسانی به حوادث احتمالی ناشی از سیلاب در حالت آماده باش کامل بسر می برند.