جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان نهبندان

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي گفت:در پي وقوع سيل در شهرستان نهبنداندر 48 ساعت گذشته18 تيم عملياتي با138  نیرو ازاین جمعيت در مناطق سيل زده مستقر شده و به امدادرساني مشغولند.

آقای شهرياري افزود: تا کنون هزار و 500 سيل زده روستاهاي نهبندان در  455چادر اسكان اضطراري هلال احمر اسکان داده شده اند.

وی گفت: از بامداد دوروز گذشته تاكنون امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر به هزار و 500 نفر امدادرساني كرده اند.

مديرعامل جمعيت هلال احمر خراسان جنوبي افزود: 4 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه خودروي نجات، 17 دستگاه خودروي كمك دار سبك و 6 دستگاه خودروي كمك دار سنگينو 12 دستگاه کامیون  در اين عمليات بكارگيري شده اند.

شهریاری گفت: تا کنون اقلام زيستي شامل  13 هزار و 400 قوطي كنسروجات، 2 هزار و 935  تخته پتو، 768 تخته موكت،455 تخته چادر ،2 هزار و 500 رول نایلون پوشش چادر 280 دستگاه والر، 300 ست ظروف ، 12 تن و 335 کیلوگرم قند و شکر ،حبوبات  ، برنج و روغن ،600 بسته ماکارونی ، 660 گالن آب ،500 بسته چای ،327 ست بهداشتی  بين سيل زدگان توزيع شده است.

در این مدت همچنین 40 تخته چادر و 500 قوطی کنسرو از استان سیستان و بلوچستان نیز به مناطق سیل زده نهبندان ارسال شده است .

همچنین سیلاب آب آشامیدنی 18 روستای سیل زده نهبندان با  هزار و 200 خانوار روستایی را قطع کرده است که به این خانوارها آبرسانی سیار می شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت : در اثر سیلاب شدید که دو روز گذشته در نهبندان جاری شد و هنوز نیز رواناب های آن جریان دارد ، 20 کیلومتر از خط انتقال مجتمع آبرسانی طبسین از بین رفته و 9 کیلومتر از شبکه توزیع آب این مجتمع نیز تخریب شده است .

آقای بسکابادی افزود : همچنین چاه آبرسانی به روستای کهنو نیز در اثر سیلاب تخریب شده  که در مجموع تا کنون یک میلیارد و 400 میلیون تومان خسارت به شبکه آبرسانی روستاهای نهبندان وارد شده است .

وی گفت : برای تأمین آب آشامیدنی هزار و 200 مشترک روستاهای سیل زده ، 5 دستگاه تانکر سیار آب با ظرفیت 50 هزار لیتر به این روستاها حمل و در 10 مخزن ثابت نصب شده در روستاها تخلیه شده است که آبرسانی سیار تا برقراری مجدد آب آشامیدنی این روستاها از طریق شبکه آبرسانی ادامه دارد .

همچنین کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه امدادرسانی به 80 مددجوی سیل زده خود در نهبندان 100 بسته غذای گرم امروز توزیع کرده است .

آقای رضوی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی نیز از اختصاص 2 میلیون تومان کمک بلاعوض به هر یک از مددجویان سیل زده نهبندان خبر داد .

عملیات لاشه‌برداری، دفن بهداشتی لاشه‌ها، ضدعفونی و سمپاشی اماکن دامی و درمان دام‌های مصدوم نیز در مناطق سیل‌زده هنوز ادامه دارد