رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

امام خمینی (ره) نعمتی بزرگ برای ملت ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

امام خمینی (ره) نعمتی بزرگ برای ملت ایران

حجت الاسلام والمسلمین عبادی : امام خمینی (ره) نعمت بزرگی بود که خداوند نصیب ملت ایران کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامیداشت بیست و هفتمین سالگرد رحلت بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران گفت: امام راحل(ره)  یک مرجع بزرگ دینی، سیاستمدار و عارفی بزرگ بود که در تاریخ بی نظیر است.

حجت الاسلام عبادی افزود: هدف اصلی امام راحل (ره) گسترش اسلام ناب محمدی بود و مردم ایشان را در این راه بزرگ همراهی کردند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز باید از اندیشه های ناب امام راحل محافظت کنیم و نگذاریم که این اندیشه ها تحریف شود.

وی با اشاره به 14 خرداد، سالروز انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب اسلامی از سوی خبرگان رهبری نیز گفت: به گفته امام راحل (ره) ، ایشان فردی متعهد به اسلام و خدمتگزار به مردم هستند و خبرگان رهبری با هوشیاری و بصیرت ایشان را به رهبری نظام جمهوری اسلامی برگزیدند.

حجت الاسلام عبادی به آغاز کار مجلس دهم هم اشاره کرد و افزود: توجه به اقتصاد مقاومتی و تعمیق فرهنگ اسلامی دو اولویت اساسی مجلس دهم است.

وی با اشاره به کارشکنی های آل سعود در فریضه الهی حج نیز گفت: آل سعود و وهابیت ساخته انگلیس است و در تفرقه اندازی بین مسلمانان سابقه طولانی دارد و آنها سرسپرده اسرائیل و دشمن مقاومت اسلامی هستد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی همچنین واقعه مدرسه فیضیه قم و شهادت جمعی از طلاب از سوی رژیم پهلوی در 17 خرداد ماه و 16 خرداد ماه روز محیط زیست را از جمله مناسبتهای هفته جاری عنوان کرد و افزود: با توجه به خشکسالی در استان باید برای جایگزینی درآمد روستائیان از رونق صنایع دستی در روستاها حمایت کرد.

وی همچنین 20 خرداد سالروز شهادت آیت الله سعیدی در زندانهای رژیم پهلوی را گرامیداشت و افزود: حاکمان خود فروخته پهلوی این عالم بزرگ را به جرم سخنرانی علیه اسرائیل به زندان افکندند.

خطیب جمعه بیرجند با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان هم گفت: ماه رمضان روح امید را در بندگان زنده می کند و بهترین ماهها نزد خدای متعال است که باید قدر لحظات این ماه الهی را دانست.

نمازگزاران همچنین با گرامیداشت سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل بار دیگر با آرمان های بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی