جهش تولید | دوشنبه، ۱۶ تیر ۱۳۹۹

امام جمعه موقت بیرجند: وحدت قوا ، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت بیرجند: وحدت قوا ، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی

امام جمعه موقت بیرجند گفت: قوای سه گانه با وحدت و همدلی، سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی را پیش ببرند.

حجت الاسلام عبادی امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند افزود: قوای سه گانه باید با اجرای اقتصاد مقاومتی، مردم را به آینده‏ کشور و انقلاب، امیدوار و دشمنان را نا امید کنند.

وی تقویت تولیدات داخلی و اشتغالزایی در مناطق محروم را گامی موثر در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: در اقتصاد مقاومتی باید به مرحله ای برسیم که بحران های اقتصادی جهان و تحریم های ظالمانه استکبار نتوانند کوچکترین تزلزلی در اقتصاد کشور بوجود آورند.

امام جمعه موقت بیرجند همچنین با تبریک میلاد حضرت زینب(س) پیام آور کربلا و اسوه تمام زنان عالم افزود:زنان در جامعه اسلامی از جایگاه بسیار رفیعی برخوردارند و با الگو گرفتن از  سیره و روش زندگی حضرت زینب(س) به عنوان زن نمونه اسلامی در  جامعه حضوری فعال دارند.

حجت الاسلام عبادی همچنین با اشاره به اینکه 22 اسفندماه سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام راحل از امسال به عنوان روز بزرگداشت شهدا نیز نامگذاری شده است، افزود:عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون از خودگذشتگی ها و جانفشانی شهدا ست و آنان حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات دولت برای اصلاح نظام درمان گفت:هم اکنون بیماران 70 درصد هزینه های درمانی را در کشور پرداخت می کند که بایستی به سمتی پیش رفت که سهم آنان در پرداخت این هزینه ها به 10 تا 15 درصد کاهش یابد.

حجت الاسلام عبادی 18 اسفند ماه سالروز بزرگداشت سیدجمال الدین اسد آبادی را نیز گرامی داشت و  از وی به عنوان مصلح ، اندیشمند و افتخار دنیای اسلام یاد کرد.