جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

امام جمعه موقت بیرجند : توسعه صادرات غیرنفتی، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت بیرجند : توسعه صادرات غیرنفتی، لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اقتصاد مقاومتی بدون حمایت ویژه دولت از تولید و توسعه صادرات غیرنفتی محقق نمی شود.

حجت الاسلام تابعی امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مردم تبریز افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مسئولان از همه ظرفیتهای داخلی برای توسعه صادرات غیر نفتی استفاده کنند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه رفع تحریمها مشکلی از اقتصاد کشور را رفع نمی کند افزود:حتی اگر  تحریم ها برداشته شود مشکلات استکبار جهانی با ما حل نمی شود چرا که آنها با اصل نظام جمهوری اسلامی مشکل دارند و مدام در حال توطئه علیه انقلاب هستند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: تنها راه مقابله با استکبار جهانی این است که با حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی و تقویت تولیدات داخلی،اقتصاد کشور را در برابر تحریم ها و تهدیدات دشمنان مصون نگه داریم.

حجت الاسلام تابعی با بیان اینکه فرش دستباف در سالهای نه چندان دور ،بعد از نفت دومین محصول صادراتی  ایران بود گفت: امروز این ظرفیت بالا مغفول واقع شده و از رونق افتاده است و متاسفانه کشورهای چین و افغانستان بازار جهانی فرش را به دست گرفته اند.

وی گفت:مسئولان باید با خرید تضمینی فرش و بیمه قالیبافان،این هنر پر رونق را دوباره احیا کنند.

امام جمعه موقت بیرجند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اول اسفند ماه سالروز صدور فتوای تحریم تنباکو از سوی مرجع بزرگ تشیع آیت الله میرزای شیرازی گفت: بعد از این واقعه بود که استعمار انگلیس با مشاهده نفوذ روحانیت، به فکر مقابله با آنها بر آمد و رژیم پهلوی و رضا شاه را که با اصل دین و ارزشهای اسلامی مخالف بود،روی کار آورد.

حجت الاسلام تابعی با بیان اینکه بر خلاف ادعای غربی ها هولوکاست واقعی در ایران و نه اروپا رخ داده است گفت: در جریان جنگ جهانی اول، قدرتهای استعماری و به ویژه انگلستان تمام تولیدات کشاورزی ایران را برای سربازان خود احتکار کردند  و بنا به اسناد تاریخی در فاصله سالهای 1917 تا 1919 میلادی حدود نیمی از جمعیت 20 میلیونی ایران به دلیل قحطی و گرسنگی جان خود را از دست دادند.

 امام جمعه موقت بیرجند سالروز حمله جنگنده های رژیم بعثی عراق به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1364 و شهادت آیت الله محلاتی و جمعی از شخصیت های انقلابی ، 5 جمادی الاولی سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و  5 اسفند روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس  از دیگر موضوعاتی بود که امام جمعه موقت بیرجند به آنها پرداخت .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی