سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

امام جمعه موقت بیرجند : برخی حکام منطقه خوی استکباری پیدا کرده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه موقت بیرجند : برخی حکام منطقه خوی استکباری پیدا کرده اند

امام جمعه موقت بیرجند با انتقاد از سکوت برخی حکام کشورهای منطقه در قبال مسائل سوریه گفت: برخی از این حکام به دلیل دوری از خدا ، خوی استکباری پیدا کرده اند.

حجت الاسلام مشرفی در خطبه های نماز جمعه امروز شهرستان بیرجند افزود: وقتی شهوت و غضب و هواهای نفسانی حاکم شود شاهد ظلم و ستم در حق مظلومان در جای جای جهان خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پیروی از الگوهای ناقص غربی در اقتصاد ، بانکداری ، در دانشگاهها و در سبک زندگی موجب می شود با دست خودمان زندگی مان را نابود کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اهمیت تزکیه و تعلیم ازنگاه اهل بیت عصمت و طهارت و انبیای الهی افزود: با الهام از الگوهایی چون انبیاء می توانیم به سبک زندگی سالم اسلامی برسیم و الگوهای کاذب و فریبکارانه غربی کنار زده می شود.

وی در ادامه به مناسبت های پیش رو به ویژه سالروز شهادت رجایی و باهنر اشاره کرد و گفت: این دو شهید بزرگوار با کمال اخلاص ، صداقت و سادگی به مردم خدمت کردند.

حجت الاسلام مشرفی به سالروز ربوده شدن امام موسی صدر اشاره کرد و افزود: اگر ایشان ربوده نمی شد تحولات شگرفی رخ می داد اما با این اتفاق ، چنین تحولی محقق نشد.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به 10 شهریور سالروز بانکداری اسلامی ابراز امیدواری کرد قانون کلیات بانکی بدون ربا واقعا در کشور عملیاتی شود نه اینکه هر جا از وام صحبت می شود بلافاصله از میزان سود آن سخن به میان می آید.

وی سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء و شهادت امام جعفر صادق (ع) را از دیگر مناسبتهای پیش رو اعلام کرد و گفت: روز صنعت چاپ را هم از دیگر مناسبتهاست که جا دارد در همین زمینه از مسئولان که قصد دارند جلوی انتشار برخی عکس ها و تصاویر مبتذل غربی را در کتابها ، دفاتر و لوازم التحریر بگیرند تشکر کرد چرا که برخی طراحی های روی جلد کیف ، دفتر و کتابها برای یک مسلمان مایه شرمندگی است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی