رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه بیرجند : 16 آذر نماد استکبار ستیزی جنبش دانشجویی - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بیرجند : 16 آذر نماد استکبار ستیزی جنبش دانشجویی

امام جمعه بیرجند امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به فرارسیدن 16 آذر  روز  دانشجو، این روز را نماد استکبار ستیزی و استقلال طلبی جنبش دانشجویی در مقابل زور گویان جهان عنوان کرد و افزود: به برکت مبارزات و مجاهدتهای دانشجویان و عالمان دین، پس از کودتای 28 مرداد 1332 پوزه  استکبار به خاک مالیده شد و اکنون نیز دانشجویان ما بایستی این روحیه استکبار ستیزی را تقویت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به اینکه استکبار جهانی با سرکوب جنبش های آزادیخواهی و استقلال طلبی در جهان ، خود را سردمدار حمایت از حقوق بشر می داند گفت:  ما باید به عنوان یک کشور اسلامی حقوق بشر اسلامی را بیش از پیش به دنیا معرفی کنیم.

وی همچنین با اشاره به درگذشت پروفسور  معتمد نژاد  پدر علم ارتباطات ایران و از مفاخر خراسان جنوبی افزود: پروفسور معتمد نژاد یک شخصیت علمی و بزرگ برای کشورمان بود و از درگاه خداوند متعال برای ایشان طلب مغفرت می کنیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی از شهرداری بیرجند خواست تا هر چه سریعتر قطعه فرهیختگان این شهر را به پایان برساند تا روح فرهنگ پرور خراسان جنوبی برای همیشه ماندگار بماند.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی همچنین با بیان اینکه 27 آذر ماه خراسان جنوبی میزبان آیت الله نوری همدانی است گفت: امیدواریم همه ما از علم و فضایل این مرجع عالی قدر  بیشتر بهر ه مند گردیم.

وی همچنین با تبریک میلاد باسعادت امام محمد باقر و امام موسی کاظم  علیهم السلام افزود: بایستی شیوه وسیره این ائمه بزرگوار را در زندگی سرلوحه کارمان قرار دهیم.

امام جمعه بیرجند در پایان خطبه ها با اشاره به موفقیتهای ورزشکاران خراسان جنوبی در میادین مختلف ورزشی از مسئولان ورزش استان خواست به هیئت های ورزشی، بیشتر توجه کنند.

منبع: معاونت اطلاعات واخبار خراسان جنوبی