جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه بیرجند : حماسه 9 دی ماه تجلی بصیرت مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بیرجند : حماسه 9 دی ماه تجلی بصیرت مردم

امام جمعه بیرجند در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: حضور مردم در 9 دی ماه 1388، توطئه های دشمنان را خنثی و نقشه های آنان را نقش برآب کرد.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی با اشاره به اینکه مردم در نهم دی ماه با بصیرت ، آگاهی و هوشیاری هرچه تمام ترعمل کردند گفت: دشمنان و فتنه گران برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از هر حربه ای استفاده کردند اما ملت ایران ،دفاع از ارزش های نظام و ولایت فقیه را به منصه ظهور رساندند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنانش آمریکا و رژیم صهیونیستی را فریبکار دانست و افزود: هدف استکبار ضربه زدن به اسلام است همان طورکه جنایت های آنان در کشورهایی مانند عراق، لبنان ، سوریه و فلسطین برای دنیا ثابت شده است.

امام جمعه بیرجند همچنین به شهادت آیت ا... غفاری بدست مزدوران رژیم پهلوی در 7 دی ماه 1353 اشاره کرد و گفت: این شخصیت بزرگ در دفاع از انقلاب تلاش فراوان کرد که باید دستاوردهای این افراد که دفاع از آرمان های امام و شهداست بخوبی حفظ شود.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان همچنین  به 7 دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی اشاره کرد و گفت: امیدواریم علم آموزی تمام جامعه را فرا گیرد و 5 درصد باقیمانده افراد بی سواد جامعه نیز باسواد شوند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی