رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

امام جمعه بیرجند: حضور آیت الله نوری همدانی مایه خیر و برکت برای خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بیرجند: حضور آیت الله نوری همدانی مایه خیر و برکت برای خراسان جنوبی

امام جمعه بیرجند گفت:: حضور آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید در خراسان جنوبی مایه خیر و برکت برای این منطقه است.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند ضمن گرامیداشت حضور آیت الله نوری همدانی در جمع مردم دین پرور خراسان جنوبی افزود: بهره بردن از محضر عالمان خود ساخته، مبارز و مجاهد در نزد خدای متعال جایگاه رفیعی دارد وامید ست مردم استان این فرصت را غنیمت شمرده و از فیض وجود این عالم بزرگ بهره مند شوند.

وی افزود: مردم خراسان جنوبی باید برای تربیت عالمانی بزرگ برای آینده تلاش کنند.

خطیب جمعه بیرجند در خصوص رابطه با آمریکا گفت: آمریکایی ها قابل اعتماد نبوده و هیچ گونه تعهدی ندارند و فقط دم از حقوق بشر می زنند  و در حالی که خود ناقض حقوق بشرهستند و ما را متهم به زیر پا گذاشتن حقوق بشر می کنند.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن تشکر از هیئت دیپلماسی ایران  از آنان خواست قاطعانه و هوشیارانه از حقوق ملت ایران در عرصه بین المللی دفاع کنند و تاکید کرد: ما بمب اتم را حرام می دانیم و نیازی به آن نداریم .

وی همچنین فرا رسیدن شب یلدا را گرامی داشت و گفت: باید از این فرصت ها که برای در کنار هم بودن و صله رحم است استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسملین رضایی با اشاره به در پیش بودن اربعین سرور و سالار شهیدان گفت: امام حسین (ع) با خدا معامله کرد برای اینکه انسانها را از جهل و نا آگاهی نجات دهد ما نیز باید برای گسترش علم و اندیشه اسلامی و مکتب اهل بیت (ع) در جهان تلاش کنیم.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی