رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

امام جمعه بیرجند: اهل بیت (ع) نماد وحدت در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه بیرجند: اهل بیت (ع) نماد وحدت در جامعه

امام جمعه بیرجند با اشاره به میلاد پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته  وحدت گقت: داشتن اخلاق نیکو ویژگی اصلی اهل بیت بود که با عشق و محبت و عمل خود، دیگران را جذب می کردند.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی امروز در خطبه های نماز جمعه بیرجند، افزود: امروز مسئولیت ما مسلمان حفظ وحدت است به طوریکه مراجع تقلید ما از جمله آیت الله سیستانی نیز بر آن تاکید زیادی دارند.

وی افزود: وحدت وعده الهی است و ما باید زمینه را برای ظهور امام عصر(عج) فراهم کنیم  و با عشق، فرهنگ اهل بیت را جلو ببریم.

قائم نماینده مقام ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به وحدت و همدلی میان مذاهب اسلامی در استان گفت: مسئولان، مردم و روحانیت اهل تسنن و تشیع در این استان با هم وحدت خوبی دارند که این مایه فخر و مباهات است.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی همچنین با اشاره به اقدامات برخی گروهها برای بد نام کردن اسلام و اهل بیت (ع) گفت:برخی آگاهانه و نا آگاهانه مجموعه هایی به نام اهل بیت درست کرده اند و با بداخلاقی ها، بزرگترین ضربه ها را به نام اهل بیت (ع) بر پیکره اسلام وارد می کنند.

وی  افزود: وهابیت نیز به نام خدا و اسلام، با ترور و کشتن مسلمانان به دنبال ضربه زدن به اسلام و اهل بیت است و استکبار جهانی هم با حمایت و هدایت رسانه های خارجی تمام تلاش خود را برای ضربه زدن به اسلام و اهل بیت به کار گرفته است.

امام جمعه بیرجند، ولایت فقیه را نعمتی بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب با درایت و هوشمندی، همواره نجات بخش جامعه از توطئه های بدخواهان نظام بو ده اند و امیدواریم توفیق داشته باشیم قدردان خدمات ایشان باشیم.

وی همچنین ، شهادت احمدی روشن، امیر کبیر، رحلت حضرت عبدالمطلب و تشکیل شورای انقلاب به فرمان امام خمینی(ره) در سال را از مناسبت های پیش رو دانست و انها را گرامی داشت.