سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

آمار لازمه برنامه ریزی صحیح - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

آمار لازمه برنامه ریزی صحیح

 

رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در بیانات مختلف خود  به تبیین اهمیت آمار به عنوان لازمه ای برای برنامه ریزی صحیح پرداختند. در این جا بخشی از رهنمودهای ایشان در این خصوص ذکر می شود:

- کشور با این تنوعی که دارد با این گستره عظیمی که کشور دارد با این نیازهای گوناگون و متنوعی که در کشور وجود دارد احتیاج دارد به برنامه ریزی های وسیع و گسترده و متنوع تا بتواند مقاصد خودش را تامین کند این برنامه ریزی ها بدون آمار امکان پذیر نیست. (دیدار مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مرکز آمار ایران در تاریخ  ۲۳/شهریور/1395).

- همه توجه داشته باشند که پایه‌ی برنامه‌ریزی های کشور، آمار است، که با سرشماری به دست می‌آید. (خطبه های نماز عید سعید فطر در تاریخ ۲/آبان/1385).

- مردم عزیز ما باید بدانند که اگر بخواهند تصمیم گیری ها در کشورشان تصمیم گیری های درست و به جا و کارآمد و مفیدی باشد، بایستی آمار داشته باشند تصمیم گیرها. آمار هم دست مردم است. آمار هم در اختیار مردم است. (دیدار مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مرکز آمار ایران در تاریخ  ۲۳/شهریور/1395).

- هر چه سرشماری دقیقتر و صحیح‌تر باشد، برنامه‌ها صحیح‌تر و درست‌تر خواهد بود و امکان موفقیت برنامه‌های آبادانی و سازندگی کشور بیشتر خواهد بود. (خطبه های نماز عید سعید فطر در تاریخ ۲/آبان/1385).

- مردم باید همکاری کنند همکاری مردم هم یکی به این است که همه شرکت کنند در این آمارگیری بخش دوم همکاری این است که پاسخ هایی که داده می شود درست و دقیق باشد. از چیزی نترسند به درستی ایشان گفتند این آمارهای شخصی محرمانه است. (دیدار مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مرکز آمار ایران در تاریخ  ۲۳/شهریور/1395).

- مردم در امر سرشماری کمک کنند. (خطبه های نماز عید سعید فطر در تاریخ ۲/آبان/1385).