سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

آمادگی ۱۹ استاد و دانشجو برای پژوهش در صنعت - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی ۱۹ استاد و دانشجو برای پژوهش در صنعت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره آموزش و پژوهش سازمان صمت استان گفت: طرح ملی آمادگی ۱۹ استاد و دانشجو برای پژوهش در صنعتتوانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ) از سال گذشته در سراسر کشور کلید خورد تا با اجرای آن ارتباط بین صنعت و دانشگاه و توسعه بنگاه‌های دانش بنیان شتاب گیرد.
کفاشی افزود: کاربردی کردن دانش و یافته‌های جدید علمی و فناوری دانشگاهیان، ارتقاء توان فنی و مهندسی بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری و ظرفیت سازی اشتغال از جمله اهداف اجرای طرح تاپ است.
وی گفت: در این طرح صاحبان بنگاه‌های صنعتی در سامانه تاپ نیاز‌های پژوهشی واحد خود را اعلام و از طرف دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها و سربازان نخبه هم در این سامانه برای انجام فعالیت‌های پژوهشی اعلام آمادگی می‌کنند.
رئیس اداره آموزش و پژوهش سازمان صمت استان با بیان اینکه تاکنون ۲۵ بنگاه صنعتی در خراسان جنوبی ۳۰ طرح پژوهشی درخواست دادند افزود: همچنین ۱۵ استاد دانشگاه و ۴ دانشجو تحصیلات تکمیلی در سامانه تاپ ثبت نام کردند.
کفاشی از نام نویسی از سربازان دارای تحصیلات تکمیلی و نخبه برای شرکت در این طرح از هفته گذشته خبر داد و گفت: در این طرح سربازان دوران خدمت خود را بجای حضور در پادگان‌ها به انجام فعالیت‌های پژوهشی در واحد‌های صنعتی می‌گذرانند.