جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

آمادگی هیأت تجاری جمهوری چک برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی هیأت تجاری جمهوری چک برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی

هیأت تجاری جمهوری چک برای سرمایه گذاری در خراسان جنوبی آمادگی دارد.

هیأت تجاری جمهوری چک، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در بخش معادن خراسان جنوبی اعلام کرد .

مارتین تلاپا، معاون وزیر امور خارجه چک که دوشنبه ( 30 فروردین ماه ) به همراه هیأت تجاری بازرگانی این کشور در نشست همکاریهای اقتصادی ایران و چک شرکت کرد، گفت: پس از شیراز و اصفهان، خراسان جنوبی سومین مقصد ما برای سرمایه گذاری است و این استان از ظرفیتهای خوبی در بخش معدن برخوردار است .

آقای مارتین تلاپا افزود: آماده ایم تا در بخشهای استخراج و فرآوری و ماشین آلات معدنی و کشاورزی، در خراسان جنوبی سرمایه گذاری کنیم.

ایلیا ماژیک، رئیس اتاق بازرگانی چک هم با اشاره به سابقه روابط تجاری ایران و چک گفت: پارسال با تلاش دو طرف، این همکاریها 45 درصد افزایش داشت و تلاش می کنیم همکاریها، امسال افزایش بیشتری یابد.

ایلیا ماژیک افزود: آماده ایم در بخش تولید قطعات هواپیما و ماشینهای سنگین و کشاورزی در ایران سرمایه گذار کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی چک با بیان اینکه ایران و به ویژه خراسان جنوبی با وجود همجواری با افغانستان از امن ترین نقاط دنیاست گفت: امیدواریم با برداشتن تحریم ها گام های عملی تری برای افزایش مبادلات تجاری با این کشور و استان برداریم.

گروه تجاری جمهوری چک همچنین با استاندار خراسان جنوبی دیدار کردند .

وجه الله خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی در این دیدار گفت: وجود دو و نیم میلیون تن ذخایر معدنی در خراسان جنوبی و تولیدات صنایع دستی و کشاورزی در زمینه های تجاری، صنعتی و معدنی در این استان، فرصتهای خوبی برای همکاری تجاری با دیگر کشورهاست.

وی افزود: بیش از یک سوم صادرات کشور افغانستان از طریق خراسان جنوبی انجام می شود که تجار چک می توانند در این زمینه همکاری داشته باشند.

هیأت 25 نفره تجاری بازرگانی کشور چک تا چهارشنبه مهمان خراسان جنوبی است و بازدید از آثار تاریخی، منطقه وِیژه اقصادی و معادن زغال سنگ طبس از برنامه های این هیأت است.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی