رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

آمادگی تجار افغانستان برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی تجار افغانستان برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

تجار ولایت پتکیای افغانستان آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند اعلام کردند .

عبدالنصیر علم یار ، رئیس اتاق تجارت ولایت پکتیای افغانستان امروز در بازدید از این منطقه گفت: نزدیکی منطقه ویژه اقتصادی بیرجند  به بازار افغانستان ، فرصتی طلایی برای تجار ما برای  افزایش مبادلات تجاری است  .

عبدالنصیر علم یار افزود : در بازگشت به افغانستان، تجارمان را تشویق خواهیم کرد تا در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری کنند .

وی گفت: ولایت پتکیا نیز یک منطقه ویژه اقتصادی دارد که از تولید کنندگان و تجار خراسان جنوبی می خواهیم در این منطقه سرمایه گذاری کنند .

صفدری زاده ، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیرجند نیز گفت: خراسان جنوبی کوتاهترین و ارزانترین مسیر صادارت کالا به افغانستان است .

صفدری زاده افزود: تجار و تولید کنندگان افغانی می توانند با استفاده از معافیتهای گمرکی و مالیاتی در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند سرمایه گذاری کنند و دولت جمهوری اسلامی ایران نیز امنیت سرمایه آنها را تضمین می کند .

هیات تجاری ولایت پکتیای افغانستان همچنین  از نمایشگاه بین المللی بیرجند بازدید کرد .

رئیس اتاق تجارت ولایت پکتیای افغانستان گفت: پکتیا توانمندی های زیادی در زمینه سنگهای تزئینی و محصولات کشاورزی دارد  و ما خواستار عرضه  و معرفی این توانمندی ها در نمایشگاه بیرجند هستیم .

فخر ، رئیس بازارچه های مرزی خراسان جنوبی هم گفت: هم اکنون محصولات پتروشیمی ، زغالسنگ، مرغ زنده ، آرد ، گاز مایع ، مواد غذایی و خوراک دام از مرز ماهیرود وارد افغانستان می شود .

آقای فخر افزود : واردات 14 قلم محصول کشاورزی به خراسان جنوبی در دستور کار قرار دارد که با صدور مجوز ، موازنه تجاری بین صادرات و واردات برقرار می شود .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی