رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

آمادگی اسکان 20 هزار زائر خراسان جنوبی در اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

آمادگی اسکان 20 هزار زائر خراسان جنوبی در اربعین

20 هزار زائر خراسان جنوبی اربعین امسال، در شهر کاظمین عراق اسکان داده می شوند

20 هزار زائر خراسان جنوبی اربعین امسال، در شهر کاظمین عراق اسکان داده می شوند.

رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی امروز در نشست کمیته زیرساخت اربعین حسینی گفت: خوشبختانه با همکاری خیران، مردم و دستگاههای اجرایی، امکان اسکان اين تعداد  زائر خراسان جنوبی در ایام اربعین در عراق و در سایت شهر کاظمین فراهم شده است.
جوینده افزود: در این ایام به همین تعداد، پخت غذای گرم در سه وعده صبحانه، ناهار و شام  پیش بینی شده است.
وی گفت: تا کنون مجوز 34 موکب در بخشهای تغذیه، اسکان، خدمات نظافتی، بهداشت و نانوایی ها صادر شده که علاوه بر این، خدمات رایگان واکس زدن کفش، دوختن و شستن لباس نیز به زائران ارائه می شود.
رئیس ستاد عتبات عالیات خراسان جنوبی همچنین گفت: برای رفاه حال زائران، 7 دستگاه آب سردکن هزار لیتری، 70 تن آرد و 30 تن برنج  آماده شده است.
جوینده با تشکر از دستگاههای اجرایی و خدمات رسان در تأمین زیرساخت مورد نیاز زائران گفت:  3 موکب خدمات رسان برای تأمین آب آشامیدنی، برق و خدمات نظافتی اعلام آمادگی کرده اند تا زائران در ایام اربعین در این  زمینه ها مشکلی نداشته باشند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هم گفت: دستگاههای اجرایی امسال با توان و قدرت بیشتری به زائران حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.
علوی مقدم از شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی، توزیع برق، شهرداریها، بنیاد مسکن، نوسازی مدارس، اوقاف و امور خیریه و مخابرات خواست نیازمندی های زائران را در ایام اربعین تأمین کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی