سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

آماده باش پلیس خراسان جنوبی برای چهارشنبه آخر سال - نمایش محتوای خبر

 

 

آماده باش پلیس خراسان جنوبی برای چهارشنبه آخر سال

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، سردار مجید شجاع با اشاره به تدابیر امنیتی برای این روز گفت: امسال با توجه آماده باش پلیس خراسان جنوبی برای چهارشنبه آخر سالبه شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های بیشتری در تجمعات و تردد شهروندان در چهارشنبه پایان سال اعمال خواهد شد.
وی افزود: متأسفانه تجربه تلخ حوادث سال‌های گذشته ناشی از حرکات و اقدامات برخی در آستانه ایام نوروز، همواره موجب دغدغه و نگرانی خانواده‌هاست که در همین راستا خودروی مزاحمان تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: برخورد قاطعانه با افراد معدودی که با رفتار‌های غیرقانونی، ناهنجار و پرخطر، ایجاد راهبندان، سد معبر، ایجاد مزاحمت و پرتاب مواد محترقه و آتش‌زا، نظم و امنیت عمومی شهر‌ها را مختل می‌کنند، مطالبه به حق آحاد مردم از متولیان اصلی برقراری نظم و امنیت است.
سردار شجاع افزود: آمار‌ها نشان می‌دهند که بیشترین قربانیان چهارشنبه آخر سال کودکان و نوجوانان هستند که توصیه ما به خانواده‌ها این است از خرید و استفاده مواد محترفه جداً خودداری کنند و مراقب فرزندان خود باشند تا دچار حوادث ناگوار نشوند.
وی گفت: نگهداری مواد محترقة غیرمجاز و بر خلاف قانون بوده و می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری برای خود و دیگران به همراه داشته باشد و براساس قانون مجازات اسلامی به مجازات حبس از سه ماه تا یک سال و تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم می‌شوند.