جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

الکترونیکی شدن صدور مجوزهای مشاغل خانگی - نمایش محتوای خبر

 

 

الکترونیکی شدن صدور مجوزهای مشاغل خانگی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گفت: با توجه به اهمیت استفاده ازالکترونیکی شدن صدور مجوزهای مشاغل خانگی فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و شفافیت و تسهیل گری در فرایند صدور مجوزهای دولتی، ضروری است مجوزهای مشاغل خانگی نیز به صورت الکترونیکی صادر شود که این امر در استان محقق شد.

عباس رکنی افزود: خراسان جنوبی به عنوان پایلوت صدور مجوزهای الکترونیکی مشاغل خانگی تعیین شده و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ادارات تابعه در شهرستانها مکلف به اجرای آن هستند.

وی گفت: برای متقاضیان بخش های صنعت، معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مانند گذشته در ابتدای ثبت در سامانه مشاغل خانگی، تمام مدارک از متقاضی توسط دستگاه اجرایی اخذ می شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: نوع مجوز الکترونیکی به تفکیک(مستقل، پشتیبان حقیقی و حقوقی) انتخاب شده و مدارک برای صدور مجوز متقاضی بارگزاری و پس از ذخیره و ثبت ، مجوز مربوطه به ادارات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.

وی گفت: فرایند ثبت نام متقاضیان با امضای مجوز مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی (استان/شهرستان) و ارسال مجوز به دستگاه اجرایی مربوطه به پایان می رسد.