حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۹ تیر ۱۳۹۷

الفبای زندگی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

الفبای زندگی

Loading the player...

بی تردید بهره گیری از زبان هنر و به ویژه ساختار مستند که برپایه واقعیت استوار است، راهکاری موثر در ترغیب افراد جامعه به کسب علم و دانش است. از همین رو شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی تولید مجموعه مستند «الفبای زندگی» را در دستور کار خود قرار داده است.

«الفبای زندگی» مستندی است با موضوع «سوادآموزی در استان خراسان جنوبی و تاثیر آن در کمیت و کیفیت زندگی افراد » که به شیوه «شخصیت محور» تولید می شود.

شخصیت مورد نظر خودش روایت قصه زندگی و کارش را به عهده دارد، دوربین همراه شخصیت وارد فضاهای مختلف می شود و بیان ها بیشتر با تصویر گفته می شود نه باکلام.

شالوده اصلی این مستند زندگیست و تاثیر سوادآموزی که در بخشهای مختلف باعث رونق امید، موفقیت و ... شده دیده شود، کار، تلاش، نشاط و امید شخص که به واسطه با سواد شدن دو چندان شده است بخش مهم مستند است، اثرات منفی بی سوادی و تاثیر آن بر شخص، زندگی و خانواده بازگو می شود و خانواده و اطرافیان فرد نیز در بخش هایی از این مستند حضور خواهند داشت.

شخص می تواند الگویی مناسب برای جامعه پیرامون خود باشد که در یک سوم پایانی فیلم به آن می رسیم. مستند با پایانی پر از نشاط، موفقیت و امید به زندگی پیام خود را به مخاطب می رساند و تلاش می شود بینننده پس از دیدن فیلم خود به این واقعیت برسد. در پایان مستند شخصیت مورد نظر را در نماهای لانگ شات می بینیم با بک گراندی پر از اتفاقات خوب، جنب و جوش، فعالیت و کار و زندگی.

 

مستند «الفبای زندگی» در 5 قسمت 30 دقیقه ای و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تولید می شود. شما هم استانی های عزیز می توانید این مستند را در ساعت 20:30 روزهای سه شنبه هر هفته از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی (خاوران) مشاهده نمایید.

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی، کارگردانی و پژوهش این مجموعه را «محمد عبداللهی» برعهده دارد. سایر تیم تولید این مجموعه مستند عبارتند از:

تصویربرداران: سعید بیجاری، محمدامین زراعتکار

نورپرداز: سعید بیجاری

صدابردار : وحید بیجاری

تدوینگر: سعید بیجاری، وجیهه نخعی