سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

الزام استفاده از ماسک از ۱۵ تیر - نمایش محتوای خبر

 

 

الزام استفاده از ماسک از ۱۵ تیر

 آقای معتمدیان در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تأکید کرد: در این خصوص کمیته اقتصادی موظف است به اندازه مورد نیاز این کالای بهداشتی را تهیه و با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون عدم رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و صنوف با شدت بیشتری دیده می‌شود، گفت: در حال حاضر که شرایط برای مردم عادی شده و حساسیت‌ها کاهش پیدا کرده، نظارت‌ها باید افزایش پیدا کند.

آقای معتمدیان تأکید کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از مهمترین چالش های امروز بوده و هر مکانی که تجمعی صورت گیرد می‌تواند کانونی برای آلودگی باشد.

وی به مصوبات ستاد استانی مدیریت کرونا اشاره کرد و گفت: براساس ابلاغ وزارت کشور، استانداران می‌توانند در شهرستان‌های قرمز محدودیت‌های بیشتری اعمال کنند.

اقای معتمدیان گفت: سامانه ۱۲۴ سازمان صمت و ۱۹۰ وزارت بهداشت هم در راستای نظارت و پاسخگو بودن به شکایات مردمی در خصوص عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توسط اصناف باید در حالت آماده باشند و بررسی‌های لازم را انجام دهند.

وی گفت: اطلاع رسانی با سامانه‌های اعلام شده درخصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و سایر اماکن تجمعی باید توسط کمیته اطلاع رسانی و صدا و سیما و فرمانداران انجام شود.

دبیر ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا نیز با بیان اینکه شهرستان‌های بیرجند و طبس در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: فعالیت صنوف براساس رنگ بندی شهرستان‌ها اعمال می‌شود و با تغییر رنگ بندی امکان اعمال محدودیت برای برخی از اصناف وجود دارد.

دهقانی در خصوص فعالیت تالار‌های عروسی افزود: فعالیت این صنف فقط در شهرستان‌های سفید و زرد با ۵۰ درصد ظرفیت امکان پذیر است و در بقیه رنگبندی‌ها اجازه فعالیت ندارند.