سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

اقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه - نمایش محتوای خبر

 

 

اقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ، با اشاره به در نظر گرفتن تمهیدات لازم ازاقدامات پیشگیرانه مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه جمله استریل کردن بقاع و اهداء مواد ضدعفونی کننده به عموم مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به نظر شورای تأمین استان ها، اجتماعات در برخی بقاع ممنوع شده است.
حجت‌الاسلام بخشی پور با اشاره به لزوم رعایت مسائل بهداشتی در بقاع متبرکه افزود: به منظور مقابله با ویروس کرونا هیئت امنای بقاع متبرکه شهرستان‌ها موظف شدند که نکات بهداشتی را لحاظ کنند و حداقل روزی دو تا سه بار این مراکز تمیز و استریل می‌شود.
وی گفت: همچنین تأکید شده به استریل کردن کتاب ها، ادعیه و جانماز‌ها و مهر‌ها هم اقدام کنند و در حد توان از مهر‌های سنگی استفاده کنند که قابل شستشو باشد.
حجت الاسلام بخشی پور افزود: از هیئت امنای بقاع متبرکه درخواست شده که در این روز‌ها که این مشکل وجود دارد از برگزاری مراسمی که اجتماعات مردم در آن‌ها شکل می‌گیرد، خودداری کنند و برنامه اجتماعاتی نداشته باشند.
وی گفت: در همین زمینه در برخی شهرستان‌ها نماز جماعت‌ها در بقاع لغو شده است و برخی ممنوعیت تردد به وجود آورده اند و توصیه شده که اگر بقعه‌ای کار عمرانی دارد به انجام طرح‌های طرح‌های عمرانی بپردازند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان از مردم خواست: آداب زیارت را به صورت مختصر به جای  آورده و به مدت طولانی در بقاع حضور نداشته باشند.