جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

اقتصاد پایدار - نمایش محتوای صدا

 

 

اقتصاد پایدار

تهیه کنند گی  ،نویسندگی وگزارشگری  برنامه اقتصاد پایدار را « مسعود خسروی  بر عهده دارند

 

«مصرف داخلی، تولید داخلی را افزایش می دهد؛ تولید داخلی که افزایش پیدا کرد، همین مشکلاتی که آقای امام جمعه‌ی محترم گفتند، برطرف میشود؛ بیکاری برطرف می شود. تولید که رونق بگیرد، یعنی تورم کم بشود، گرانی کم بشود، اشتغال افزایش پیدا کند؛ اینها همه به هم متصل است. یک سر این قضیه دست ما مردم است که مصرف خودمان را چگونه انتخاب کنیم». (بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مردم اسفراین در تاریخ 22 مهر 1391).

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) بر آن شده تا با معرفی نمونه های موفق از اقتصاد مقاومتی در استان خراسان جنوبی، ضمن الگوسازی، ایجاد امیدآفرینی و نشاط در جامعه و کمک به توسعه اقتصاد استان و کشور، در راستای گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی گام بر دارد. از همین رو اقدام به تولید مستندهای ویژه ای با عنوان «اقتصاد پایدار» نموده است.

محوریت این ویژه برنامه «اقتصاد مقاومتی» است و در آن به موضوعاتی همچون: توجه به مردم به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی، صنعت و کشاورزی، مدیریت منابع ارزی و مدیریت مصرف، توجه به اقتصاد دانش بنیان و توجه ویژه به شرکت­های دانش بنیان و ... پرداخته می شود.

در این برنامه که در ساختار «مستند» تولید می شود مراکز اقتصادی استان خراسان جنوبی که با تکیه بر دانش، همت و تلاش افراد مستعد تأسیس شده، رشد یافته و به پیشرفت رسیده اند؛ معرفی می گردند.

مدت زمان برنامه اقتصاد پایدار30 دقیقه است در هر ماه یک برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش می شود که زمان آن متغیر خواهد بود.

 

سال تولید: 1396