جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

اقامه نماز عید قربان در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامه نماز عید قربان در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، نماز عید قربان در مرکز استان همزمان با سراسر کشور، به امامت آیت الله عبادیاقامه نماز عید قربان در خراسان جنوبینماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در مسجد امام حسین(ع) بیرجند برگزار شد.

آیت الله عبادی  در خطبه های نماز عید قربان با تبریک این عید گفت: قربان مظهر عبودیت و نمایشی از تسلیم حضرت ابراهیم (ع) در برابر خداوند متعال است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه عبادت فقط خواندن نماز و روزه نیست گفت: عبادت تمام امور زندگی را شامل می شود و تمام زندگی هر فرد باید در جهت رضای خدا و بندگی با بصیرت است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه نباید تصور کرد که هدف از خلقت خواندن نماز و روزه است و خداوند به نماز و روزه ی نیاز دارد گفت:  باید تقوا را که سرمایه عمر ماست قدر بدانیم  و این چند روز دنیا را با بندگی خدا رشد کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه امروز باید افراد دنبال روزی حلال باشد گفت: امروز اگر افرادی دزدی می کند بخاطر این است که برای خود از ظواهر دنیا همچون ریاست،  پول و مقام  بت ساخته اند .
آیت الله عبادی  با تاکید بر اینکه راه رشد و کمال از راه فسق، فجور و گناه جداست افزود: دنیا میدان آزمایش بزرگی است و ما باید خط خود را مشخص کنیم که در کدام قطب و جبهه هستیم و زندگی دنیا را به یک میز و رشوه و ربا نفروشیم.
وی با اشاره به اینکه جبهه کفر در مقابل جبهه حق قرار گرفته است گفت: برخی از کشورهای منطقه ابزاری در دست استکبار شده اند و به نام اسلام به جنگ و خون ریزی و قتل عام مردم می پردازند.