سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

اقامه نماز عید سعید فطر در خراسان جنوبی - نمایش محتوای رمضان

 

 

اقامه نماز عید سعید فطر در خراسان جنوبی

نماز باشکوه عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم خراسان جنوبی در مصلی ها و مساجد برگزار شد.

نماز باشکوه عید سعید فطر همزمان با سراسر کشور با حضور گسترده مردم خراسان جنوبی در مصلی ها و مساجد برگزار شد.

در این مراسم خیل عظیم مردم از مرد و زن، پیر و جوان و حتی کودکان در صف های طویل و باشکوه کنار یکدیگر ایستادند تا پس از 30 روز روزه داری، بار دیگر عبودیت خود را در برابر خالق خویش اعلام کنند.

 نمازعید فطر در بیرجند به امامت حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی نماینده ولی قفیه در خراسان جنوبی در مصلی المهدی (عج) این شهر برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در خطبه های نماز عید سعید فطر، عید فطر را روز جشن بندگی و گرفتن پاداش دانست و گفت: این روز بهترین فرصت برای دیدار اهل ایمان، صله رحم و دریافتن گرسنگان است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تأکید بر اهمیت بصیرت در جامعه اسلامی، افزود: امروز دشمنان با تهاجم فرهنگی، غارت فرهنگی و ناتوی فرهنگی به دنبال کمرنگ کردن فرهنگ و ارزش های اسلامی در جامعه هستند و تنها چیزی که می تواند این طمع دشمن را قطع کند بصیرت و وحدت است.

نماینده ولی قفیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از دلایلی که دشمنان و بیگانگان بر ما طمع می کنند این است که احساس می کنند که ما نسبت به جامعه مان بی تفاوت هستیم.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی سالهاست که درباره تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی هشدار می دهند و امروز هم دشمن با تحمیل سند2030 می خواهد سرنوشت فرهنگی ما را تعیین کند که این مصداق دیگری از همان تهاجم فرهنگی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی دشمن را بدعهد، پیمان شکن و بی اعتماد دانست و گفت: تجریه توافق هسته ای نشان داد که آمریکا هیچگاه قابل اعتماد نیست و به وعده های خود عمل نمی کند .

وی همچنین به زیاده خواهی های آمریکا اشاره کرد و افزود: دنیای غرب امروز هم می گوید ایران باید توانمندی های دفاعی و موشکی خود را کنار بگذارد و مدام از گزینه های روی میز خود سخن می گوید که یکی از آنها تهاجم نظامی است.

نماینده ولی قفیه در خراسان جنوبی گفت: در شرایط کنونی تنها چیزی که دشمن را مأیوس می کند بصیرت و وحدت است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی