جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

اقامت 766 هزار گردشگر در خراسان جنوبی از ابتدای تابستان تاکنون - نمایش محتوای خبر

 

 

اقامت 766 هزار گردشگر در خراسان جنوبی از ابتدای تابستان تاکنون

از ابتدای تابستان تاکنون 766 هزار گردشگر در استان اسکان داده شدند.

766  هزار گردشگر از ابتدای تابستان تاکنون در خراسان جنوبی اسکان داده شدند .

رمضانی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در ستاد اجرایی خدمات سفر این استان گفت: از این تعداد 26 هزار نفر در مدارس، 330 هزار نفر در کمپ های موقت و بقیه در بقاع متبرکه، مهمانسراها و هتل ها اقامت داشته اند.

رمضانی از اجرای 20 طرح برای توسعه گردشگری و صنایع دستی در روستاهای استان خبر داد و افزود: برای اجرای این طرحها روز گذشته 7 میلیارد تومان تسهیلات ملی به حساب استان واریز شد.

وی با بیان اینکه در هفته گردشگری با حضور مسئولان کشوری از لوح جهانی بیابان لوت و قنات بلده فردوس رونمایی می شود گفت: در این هفته همچنین جشن ثبت جهانی این دو اثر تاریخی برگزار خواهد شد.

نصری، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی هم گفت: از ابتدای تابستان با ناوگان حمل و نقل عمومی این استان 620 هزار مسافر جابجا شدند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 2 درصد افزایش دارد.

نصری با اشاره به اینکه 24 مجتمع خدماتی رفاهی در استان به مسافران خدمات می دهند گفت: از این تعداد 3 مجتمع از آغاز امسال راه اندازی شده است و تا پایان سال هم 2 مجتمع دیگر افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه 34 نقطه برای ساخت مجتمع های خدماتی و رفاهی در استان مشخص شده است گفت: برای آسفالت ورودی های این مجتمع ها 300 میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به سرمایه گذارانی که خواستار ساخت آنها باشند پرداخت می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از ابتدای تابستان 56 دستگاه تردد شمار ماهانه تردد 3 میلیون و  100 هزار خودرو را در جاده های این استان ثبت کرده اند از راه اندازی 12 دستگاه تردد شمار دیگر تا پایان سال خبر داد.

نصری همچنین از نصب 51 دوربین ثبت سرعت تا پایان مهر در جاده های استان خبر داد و افزود: هم اکنون نیز 6 دستگاه ثبت سرعت در این مکانها فعال است.

سرهنگ نیکمرد جانشین رئیس پلیس راه خراسان جنوبی هم از افزایش 6 درصدی جانباختگان حوادث جاده ای در شهریور امسال خبر داد .

وی گفت: در این مدت 19 نفر از هم وطنانمان در جاده های استان جان باختند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی