جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

افزایش 63 درصدی تصادفات فوتی درون شهری در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 63 درصدی تصادفات فوتی درون شهری در استان

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر و کمیته ایمنی حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه در 8 ماه گذشته در خراسان جنوبی31 فقره تصادف فوتی درون شهری رخ داده است؛ گفت : متاسفانه این آمار خراسان جنوبی را در صدر تصادفات درون شهری کشور به نسبت جمعیت قرار داده است .

نخعی نژاد ، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تشدید برخورد با رانندگان متخلف را ضروری عنوان کرد و افزود : همه دستگاه ها باید تلاش کنند تا ، تلفات تصادفات درون شهری به حداقل برسد.

نخعی نژاد از پلیس راهور استان خواست از ظرفیت مرکز کنترل ترافیک شهرداری بیرجند استفاده و با استقرار نیرو در این مرکز با کنترل  و نظارت بیشتر و اعمال قانون جدی تر به کاهش تصادفات کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به تعطیلات پایان ماه صفر و افزایش عزیمت مردم به مشهد، افزایش سیستم‌های نوین کنترلی وآماده‌باش کامل تمامی دستگاههای انتظامی و امدادی را خواستار شد .

وی همچنین درخصوص مشکل کمبود سوخت در مساجد بین راهی استان گفت: برای رفع این مشکل از  سوخت اضطراری در فرمانداری‌ها استفاده خواهد شد .

با وجود افزایش تصادفات درون شهری سرهنگ قاسمی ، جانشین رئیس پلیس راه استان از کاهش 31 درصدی تصادفات جاده ای از ابتدای سال خبر داد و گفت: در این مدت بیشترین آمار تصادفات در حوزه شهرستان فردوس و کمترین آن مربوط به شهرستان  نهبندان بوده است.

شیدایی ، معاون برنامه ریزی و نظارت صدا وسیمای استان هم گفت : این اداره کل با تولید برنامه های مختلف در جهت فرهنگ سازی ترافیک تلاش کرده است .

جعفری ، سرپرست اداره راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم با بیان اینکه 5/2 کیلومتر  از گردنه سمن شاهی نیازمند روشنایی است ؛ گفت : از این میزان هزار و 200 متر تکمیل و تا هفته اینده به بهره برداری می رسد و بقیه نیز تلاش می شود تا پایان سال به بهره برداری برسد.

در این نشست فرمانداران  شهرستان های استان هم به بیان مشکلات خود در بخش حمل و نقل پرداختند .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی