جهش تولید | شنبه، ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

افزایش 51 درصدی زیربنای کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 51 درصدی زیربنای کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی

alt

با ساخت هفت هزار و 602 متر مربع کتابخانه در خراسان جنوبی، زیربنای کتابخانه های عمومی استان از 22 هزار و 452 متر مربع به 14 هزار و 815 متر مربع رسیده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی منابع موجود در کتابخانه های استان را 620 هزار و 653 نسخه عنوان کرد و گفت: در مدت مشابه پارسال این میزان 454 هزار و 322 نسخه بوده که 36 و 54 صدم درصد افزایش داشته است.

قریب با بیان اینکه هم اکنون سرانه مطالعه در خراسان جنوبی 92 دقیقه است، افزود: این استان بعد از استان های تهران و زنجان، رتبه سوم را در سرانه مطالعه در کشور به خود اختصاص داده است.

مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی خراسان جنوبی شهرستان طبس را یکی از شهرستان های سرآمد در بحث سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ آن عنوان کرد.

آقای قریب از راه اندازی دومین کتابخانه سیار استان در طبس خبر داد و افزود: راه اندازی این کتابخانه برای روستاهای زیرهزار و 500 نفر جمعیت است که این مورد برای نخستین بار در قاین انجام شده است و به زودی دومین کتابخانه سیار با تعریف نیرو و تامین منابع درشهرستان طبس دایر می شود.

وی گفت: خیران نیز برای احداث 16 کتابخانه شهری و روستایی در استان بیش از 23 هزار و 222 متر مربع زمین زمین اهدا کردند که ارزش ریالی این زمین ها بیش از 13 میلیارد و 880 میلیون ریال است.

در حال حاضر بیش از 45 هزار نفر در کتابخانه های استان عضو هستند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی