رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

افزایش 50 درصدی دانشجویان معتکف در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 50 درصدی دانشجویان معتکف در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

 

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش 50 درصدی دانشجویان معتکف این دانشگاه خبر داد و گفت: در مراسم اعتکاف امسال این دانشگاه حدود 130 دانشجو دختر شرکت کرده‌اند .

سید حسن سیدی اظهار داشت: در مراسم معنوی اعتکاف امسال حدود 700 دانشجو در مساجد دانشگاه‌های بیرجند شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به برگزاری این مراسم ویژه خواهران در محل مسجد دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تصریح کرد: دانشجویان پسر نیز برای شرکت در این مراسم معنوی در مسجد دانشگاه پیام‌‌نور گردهم آمده‌اند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از افزایش 50 درصدی دانشجویان معتکف این دانشگاه خبر داد و افزود: در مراسم اعتکاف امسال این دانشگاه حدود 130 دانشجو دختر شرکت کرده‌اند.

سیدی، استقبال دانشجویان از این مراسم را بسیار پرشور توصیف کرد و گفت: به دلیل کمبود فضا و ظرفیت محدود مسجد دانشگاه نتوانسته‌ایم دانشجویان بیشتری را ثبت‌نام کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های این دانشگاه برای معتکفین، بیان کرد: محور برنامه‌های اعتکاف در دانشگاه‌های کشور بر اساس قرآن و حفظ و تدبر در سوره حجرات است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در این راستا حفظ سوره حجرات در دستور کار قرار گرفته است و تاکنون نیز حدود 20 دانشجو برای حفظ این سوره اعلام آمادگی کرده‌اند.

سیدی یادآور شد: همچنین یک مفسر قرآن در بین معتکفین حضور دارد و علاوه بر تفسیر این سوره به شبهات قرآنی دانشجویان پاسخ می‌دهد.

منبع : خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی