جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

افزایش 5 برابری گردشگران خارجی ، هدف برنامه ششم توسعه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 5 برابری گردشگران خارجی ، هدف برنامه ششم توسعه

ورود گردشگران خارجی به ایران ، تا پایان برنامه ششم توسعه باید به 5برابر افزایش یابد .

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در بیرجند گفت : توسعه صنعت گردشگری یکی از محورهای برنامه ششم توسعه است که برای اولین بار در جهت گیری های توسعه کشور قرار گرفته است.

حسینی مکارم افزود : سالانه 5 میلیون گردشگر خارجی وارد ایران می شود که در برنامه ششم توسعه این میزان باید به 25 میلیون نفر افزایش یابد .

وی گفت : سهم ایران از گردش مالی هزار و 400 میلیارد دلاری گردشگران خارجی در سال 2014 ، تنها 7 و نیم میلیارد دلار بوده است که باید با توسعه صنعت گردشگری این میزان به 5 برابر افزایش یابد .

معاون توسعه مدیریت سازمان میزاث فرهنگی کشور با اشاره به نقش گردشگری در رونق اقتصاد و اشتغالزایی افزود : بیش از 50 کشور دنیا امروز صنعت گردشگری را در اولویت برنامه های توسعه خود قرار داده اند و ایران هم باید برای صنعت سود آور گردشگری ، ظرفیت هتل ها ، رستورانها و کمپهای گردشگری را افزایش دهد .

حسینی مکارم همچنین با اشاره به بازدید خود از آثار تاریخی و گردشگری خراسان جنوبی گفت : ظرفیتهای گردشگری خراسان جنوبی هنوز برای گردشگران داخلی و خارجی معرفی نشده است و این استان می تواند در زمینه گردشگری تاریخی و فرهنگی و کویرنوردی به قطب گردشگری شرق کشور تبدیل شود .

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور افزود : با توجه به ظرفیتهای بکر کویری استان ، سه کمپ گردشگری در کویرهای همت آباد زیرکوه ، دهسلم نهبندان و رصد خانه سه قلعه ساخته می شود .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی