جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

افزایش 4 برابری محصولات بشرویه با آبیاری قطره ای و تزریق سموم از طریق تیپ آب - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 4 برابری محصولات بشرویه با آبیاری قطره ای و تزریق سموم از طریق تیپ آب

برای اولین بار و به صورت امتحانی در سطح 5هکتار از اراضی شهرستان بشرویه آبیاری قطره ای و تزریق سموم از طریق تیپ آب انجام شده که محصولات از این طریق 4برابر افزایش یافته است.

سرچاهی ، مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بشرویه گفت: علاوه بر طرح کاشت زیر پلاستیکی در سال جاری ،برای اولین بار و به صورت امتحانی در سطح 5 هکتار از اراضی شهرستان آبیاری قطره ای و تزریق سموم از طریق تیپ آب انجام شده  که محصولات از این طریق4 برابر افزایش یافته است.

سرچاهی افزود: محصول جالیزی خربزه و هندوانه شهرستان بشرویه با توجه به کیفیت و تولید بالا به استان های ارومیه، تهران، اصفهان، یزد، کرمان و خراسان رضوی و بعضا به کشور های حاشیه خلیج فارس صادر می شود.

وی از برداشت محصولات جالیزی خربزه و هندوانه شهرستان بشرویه خبرداد و افزود:برداشت جالیز در این شهرستان از اوایل خرداد ماه آغاز می شود و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در این شهرستان ۹۵۰ هکتار از زمین ها زیر کشت خربزه و هندوانه است که بیش از ۳۵ هزار تن پیش بینی برداشت خواهد بود.

سرچاهی گفت: در بحث خربزه رقم خاتونی و ارگون و در هندوانه آرژانتینی و کریمسون در شهرستان کاشت می شود که در ازای هر هکتار برای 5 نفر هم بصورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بشرویه همچنین یادآور شد: جهاد کشاورزی سعی دارد تا برای سال های آینده کلاس های توجیهی در بحث روش های تزریق سموم و کاهش آب و استفاده از کود های آلی را برای کلیه جالیزکاران برگزار کند تا در بهبود محصول و افزایش آن و در نتیجه بازدهی محصول اقدام مفیدی نیز صورت گیرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی