رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

افزایش 30 برابری پرونده های قاچاق سوخت در نهبندان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

افزایش 30 برابری پرونده های قاچاق سوخت در نهبندان

پرونده های قاچاق سوخت در ‎شهرستان نهبندان 30 برابر افزایش یافت

پرونده های قاچاق سوخت درشهرستان نهبندان 30 برابر افزایش یافت.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت: نوسانات نرخ ارز و شکاف قیمتی بین سوخت توزیعی داخل کشور با کشورهای همجوار ، باعث افزایش قاچاق سوخت از سوی افراد سودجو شده است .

اشرفی افزود: در شهرستان نهبندان به دلیل خروج سوخت به سمت استان سیستان و بلوچستان و در نهایت قاچاق به همسایگان شرقی کشور، موجب افزایش 30 برابری آمار پرونده های تخلفات سوختی در شهرستان نهبندان در آبان ماه 97 در مقایسه با آبان ماه پارسال شد.

وی گفت: در آبان امسال از سوی واحد های انتظامی شهرستان 119 فقره گزارش کشف سوخت به اداره تعزیرات حکومتی نهبندان ارسال که پس از طی تشریفات قانونی متخلفان، علاوه بر ضبط سوخت های مکشوفه به پرداخت بالغ بر 3 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده اند .

وی ضمن هشدار به قاچاقچیان سوخت و افراد سودجو از برخورد قاطع مراجع مسئول در مقابله با این پدیده خبر داد و افزود: به موجب ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هر شخصی که مرتکب قاچاق فرآورده های سوختی و یا حمل و نگهداری آن شود علاوه بر ضبط سوخت مکشوفه به پرداخت دو برابر ارزش فرآورده محکوم می گردد .

 اشرفی افزود: مرجع تعیین ارزش سوخت قاچاق، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی خراسان جنوبی است که بر مبنای FOB خلیج فارس اعلام می شود .

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.