سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

افزایش 3 برابری استقبال از سینماها در خراسان جنوبی در سال 1394 - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 3 برابری استقبال از سینماها در خراسان جنوبی در سال 1394

در سال 1394 استقبال از سینماها در خراسان جنوبی سه برابر شد.

سیدعلی زمزم ، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: پارسال بیش از 74 هزار نفر در سینماهای استان فیلم تماشا کردند که این تعداد حدود 3 برابر بیشتر از تعداد تماشاگران سال 93 در سینماهای خراسان جنوبی بود.

در سال 93 بیش از 24 هزار تماشاگر برای تماشای فیلم به سینماهای خراسان جنوبی رفتند.

سیدعلی زمزم افزود: همچنین مقدار فروش بلیت سینماهای استان از 710 میلیون ریال در سال 93 به 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در سال گذشته افزایش یافت.

وی گفت: بیشترین تعداد تماشاگران سال 94 سینماهای خراسان جنوبی با 39 هزار و 662 نفر به سینما بهمن بیرجند، پس از آن سینما فردوسی بیرجند با 12 هزار و 750 تماشاگر و بعد به سینما قدس فردوس با 9 هزار و 724 نفر اختصاص دارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی، بیشترین فروش بلیت سینمای سال 94 در خراسان جنوبی را مربوط به فیلمهای محمد رسول الله و شاهزاده روم دانست و افزود: بیشترین تماشاگران، در ماههای شهریور و مهر برای تماشای فیلم به سینماهای خراسان جنوبی مراجعه کردند.

سیدعلی زمزم، اکران فیلم های با کیفیت و جذاب، افزایش دو باب سینما به تعداد سینماهای خراسان جنوبی و راه اندازی سینمای سیار در شهرستانهای زیرکوه، سربیشه، سرایان و خوسف را از علل افزایش تعداد تماشاگران سینما در استان برشمرد.

از آغاز امسال نیز 140 میلیون ریال بلیت سینما در خراسان جنوبی به فروش رسید.

خراسان جنوبی 6 سینما با هزار و 650 صندلی دارد.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی