سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

افزایش 28 درصدی صادرات کالا از استان در سه ماه نخست امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 28 درصدی صادرات کالا از استان در سه ماه نخست امسال

صادرات کالا از خراسان جنوبی در سه ماه نخست امسال افزایش28 درصدی داشته است.

در سه ماه نخست امسال صادرات کالا از خراسان جنوبی 28 درصد افزایش یافت.

خاشی، مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی گفت: در سه ماه نخست امسال 221 هزار و 658 تن کالا به ارزش 52 میلیون و 326 هزار و 779 دلار از این استان به خارج کشور صادر شد که به لحاظ ارزش 28 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشت.

در مدت مشابه سال گذشته 166 هزار و 660 تن کالا به ارزش 40 میلیون و 880 هزار و 296 دلار از خراسان جنوبی به خارج از کشور صادر شد.

آقای خاشی مقصد صادرات کالاهای خراسان جنوبی را کشورهای افغانستان، عراق، ترکمنستان و پاکستان اعلام کرد و افزود: گازوئیل، میلگرد، خوراک طیور، سیمان، کاشی و سرامیک، مواد غذایی از جمله رب گوجه فرنگی از جمله کالاهای تولید شده در خراسان جنوبی است که به خارج کشور صادر می شود.

در این مدت همچنین یک میلیون و 81 هزار و 587 تن کالای تولیدی سایر استانهای کشور به ارزش 257 میلیون و 406 هزار و 111 دلار از گمرک های خراسان جنوبی به خارج کشور صادر شد که از لحاظ ارزش 96 درصد و از لحاظ وزن حدود 3.5 برابر در مقایسه با سه ماه نخست پارسال افزایش داشت.

هیدروکربن سبک و سنگین، شیشه و روغن سوخت تقطیری از جمله کالاهای تولیدی سایر استانهای کشور است که از گمرک های خراسان جنوبی به خارج کشور صادر می شود.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی