رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش 21 درصدی تولیدات تعاونیهای روستایی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 21 درصدی تولیدات تعاونیهای روستایی استان

تولیدات تعاونی های روستایی خراسان جنوبی 21 درصد افزایش یافت .

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت : تعاونی های تولید روستایی استان از آغاز امسال 371 میلیارد تومان محصولات زراعی و باغی تولید کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 21 درصد افزایش دارد .

در مدت مشابه پارسال نیز حدود 306 میلیارد و 612 میلیون تومان محصول در تعاونیهای تولید روستایی خراسان جنوبی تولید و به بازار عرضه شد .

محصولات تعاونیهای تولید روستایی استان شامل محصولات زراعی از جمله گندم ، جو ، پنبه و محصولات علوفه ای و محصولات باغی از جمله زعفران ، زرشک ، عناب و انگور است .

آقای رضازاده با اشاره به افزایش 18 درصدی تناژ محصولات تعاونی های تولید روستایی خراسان جنوبی افزود : این تعاونیها از آغاز امسال 617 هزار و 162 تن محصول زراعی و باغی تولید کرده اند که این تولیدات در مدت مشابه پارسال 523 هزار و 19 تن بوده است .

در خراسان جنوبی 199 اتحادیه و تعاونی تولید روستایی با سرمایه 27 میلیارد و 458 میلیون تومان فعال است که 146 هزار و 69 نفر عضو آنها هستند .

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان جنوبی گفت : تعاونیهای تولید روستایی استان تا کنون برای 488 نفر اشتغال رسمی و 439 نفر اشتغال قرارداری فراهم  کرده اند .