جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

افزایش 15 درصدی خلع ید زمین در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 15 درصدی خلع ید زمین در خراسان جنوبی

alt

 در هفت ماه امسال خلع ید زمین در خراسان جنوبی از نظر مساحت حدود 15 رشد داشته است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: در این مدت 249 هکتار زمین در خراسان جنوبی خلع ید و از دست متصرفان آزاد شده است که در مدت مشابه پارسال 217 هکتار زمین از دست متصرفان خارج شد.

شریفی با اشاره به اینکه تاکنون 12 میلیون هکتار زمین ممیزی و سند به نام دولت اخذ شده است،افزود: 330 هزار هکتار زمین فاقد اجرا و یک میلیون و 400 هزار هکتار  در حال صدور سند است.

وی گفت: طی 7 ماه امسال 693 پرونده اعم از چرای دام، بوته کنی تشکیل شده است که از این تعداد 440 رای به نفع سازمان منابع طبیعی و 212 رای علیه سازمان منابع طبیعی صادر شده است.

اراضی متفرقه بیشتر متعلق به مناطق خارج از شهر و مناطق روستایی است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی تصریح کرد: همچنین در مدت یاد شده 186 فقره پرونده کلی در استان تشکیل شده است که نسبت به مدت  مشابه پارسال 51 درصد رشد داشته است.

شریفی با اشاره به همکاری خوب دستگاههای نیروی انتظامی و قوه قضائیه افزود: گشت یگان حفاظت به صورت شبانه روزی در منابع طبیعی کار گشت زنی را انجام می دهد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری خراسان جنوبی آگاهی دادن به مردم را از جمله راههای مقابله با متخلفان منابع طبیعی اعلام کرد و از مردم خواست با شماره گیری تلفن رایگان 1504 ، اطلاعات تخریب منابع طبیعی را به سازمان منابع طبیعی اطلاع دهند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی