سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

افزایش 15 درصدی بیماران کلیوی کشور در هر ماه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 15 درصدی بیماران کلیوی کشور در هر ماه

جمعیت بیماران کلیوی کشور هر ماه 15 درصد افزایش می یابد .

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران در نوزدهمین همایش ملی حمایت از بیماران کلیوی در قاین با بیان ین مطلب گفت : فشار خون ، دیابت و استرس سه عامل افزایش مبتلایان به بیماریهای کلیوی در ایران است .

آقای قاسمی افزود : هم اکنون 75 هزار نفر در  کشور از بیماریهای کلیوی رنج می برند که 22 هزار نفر آنها دیالیز می شوند .

وی با اشاره به فعالیت 450 مرکز دیالیز در ایران گفت : تا کنون 30 هزار پیوند کلیه نیز در ایران انجام شده است .

مدیر عامل انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی ایران افزود : استانداردهای مراکز دیالیز و بیماریهای کلیوی در ایران در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار پایین است که باید برای ارتقاء آن تلاش کرد .

کارشناس مسئول بیماریهای خاص دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم با اشاره به وجود 228 بیمار دیالیزی در استان گفت : در 6 شهرستان خراسان جنوبی خدمات دیالیز به بیماران ارائه می شود .

آقای دهقان با اشاره به بهره برداری از مرکز بیماریهای خاص استان تا پایان امسال افزود : در این مرکز 20 تخت دیالیز هم برای بیماران دیالیزی در نظر گرفته شده است .

همایش ملی حمایت از بیماران کلیوی به مدت 2 روز در دانشگاه آزاد اسلامی قاین برگزار می شود که در آن متخصصان و جراحان  بیماریهای کلیوی و اعضای انجمن های خیریه حمایت از این بیماران در سراسر کشور ، پیرامون مشکلات بیماران کلیوی و دیالیزی بحث و تبادل نظر و راهکارهای رفع این مشکلات را به وزارت بهداشت ارائه می کنند.