سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

افزایش 10 درصدی تحصیل اتباع خارجی در مدارس کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 10 درصدی تحصیل اتباع خارجی در مدارس کشور

تحصیل اتباع خارجی در مدارس کشور 10 درصد افزایش یافت .

شاهین نوش آبادی ، معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش در نشست آموزشی جمعی از فرهنگیان خراسان جنوبی گفت : هم اکنون 386 هزار دانش آموز اتباع خارجه در مدارس کشور مشغول تحصیلند که این تعداد در مقایسه با پارسال 10 درصد افزایش دارد .

شاهین نوش آبادی افزود : این دانش آموزان بیشتر تابعیت افغانی ، عراقی و پاکستانی دارند .

وی گفت : 10 درصد افزایش تعداد دانش آموزان اتباع خارجی مربوط به دانش آموزانی است که تاکنون به دلیل نداشتن اجازه اقامت ، در مدارس کشور نام نویسی نشدند و امسال با تأکید رهبر معظم انقلاب برای نام نویسی این افراد ، محدودیت نام نویسی شان برداشته و 47 هزار دانش آموز به دانش آموزان اتباع خارجی مدارس کشور افزوده شد .

معاون مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش بر حفظ کرامت دانش آموزان اتباع خارجی تأکید کرد و افزود : هر دانش آموز تبعه خارجی که در مدارس کشورمان تحصیل می کند در واقع یک سفیر فرهنگی برای تقویت اتحاد و برادری مسلمانان و کشورهای اسلامی است .

سید محمد حسینی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز گفت : 2 هزار دانش آموز اتباع خارجی در 195 آموزشگاه استان مشغول به تحصیلند که بیشتر این دانش آموزان افاغنه اند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی