سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش ۷۴ درصدی میانگین بارش‌ها در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۷۴ درصدی میانگین بارش‌ها در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی استان افزایش ۷۴ درصدی میانگین بارش‌ها در خراسان جنوبیگفت: براساس اعلام مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران هواشناسی کشور از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در استان به طور میانگین حدود ۷۲ میلیمتر باران باریده که در مقایسه با میانگین بلند مدت استان ۷۴ درصد افزایش دارد.
آقای نخعی با بیان اینکه سال گذشته میانگین بارش استان در این مدت ۲۲ میلیمتر گزارش شد، افزود: این مقدار در مقایسه با میانگین بلند مدت ۴۶.۳ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه بیشترین بارش امسال تاکنون در قاین با حدود ۱۶۷ میلیمتر باریده که سال گذشته ۴۲ میلیمتر و در بلند مدت ۵۶ میلیمتر باران ثبت کرده است، گفت: پس از این شهرستان، آرین شهر با ۱۵۹ میلیمتر و فتح آباد فردوس با ۱۵۳ میلیمتر بیشترین بارش رحمت الهی را ثبت کردند.
رئیس گروه پیش بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی هواشناسی استان افزود: کمترین بارش‌ها هم امسال از ابتدای سال زراعی جاری (از ابتدای مهر) تاکنون در شهرستان طبس با ۲۶.۵ میلیمتر باران گزارش شد که در مقایسه با پارسال در این مدت با میانگین بارش ۸ میلیمتری باران افزایش داشته و در مقایسه با میانگین بارشهای بلند مدت شهرستان که 31 میلیمتر است کاهش دارد. 
آقای نخعی میانگین بارش بیرجند را همچنین در این مدت 86 میلیمتر عنوان کرد و گفت: پارسال در این مدت  حدود 41 میلیمتر و در بلند مدت 52 میلیمتر بارش در مرکز استان ثبت شده است.
وی بارشهای بهمن امسال را نرمال اعلام کرد.