جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

افزایش ۴درصدی دانش آموزان پایه اول دبستان در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۴درصدی دانش آموزان پایه اول دبستان در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل آموزش و پرورش استان امشب در گفتگو با خبر20 گفت: امسالافزایش 4 درصدی دانش آموزان پایه اول دبستان در خراسان جنوبی 17هزار و 500دانش آموز در پایه اول دبستان ثبت نام خواهند کرد.

آقای واقعی با بیان اینکه در حال حاضر 170هزار و 480دانش آموز در سطح استان در 2هزار و 749آموزشگاه با 9هزار و 482کلاس مشغول به تحصیلند افزود: از این تعداد آموزشگاه هزار و 754 آ»وزشگاه دولیت و 995 آ»وزشگاه غیر دولی می باشند.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان پایه اول از اول خرداد آغاز می شود گفت:والدین باید به مدرسه ای که در محدوده محل سوکنتشان قرار دارد مراجعه نموه و ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه سنجش بدو ورود به دبستان از تاریه 25خرداد آغاز و تا 31شهریور در 14پایگاه سطح استان انجام می شود، افزود: ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه از تاریخ اول تیرماه آغاز خواهد شد و تا 31تیر ادامه می یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: به استناد ماده 30آیین نامه اجرایی مدارس و درراستای رعایت حقوق والدین، برگزاری آزمون ورودی، مصاحبه وتعیین شرط معدل برای ثبت نام دانش آموزان و دریافت هرگونه وجه بجز وحوه مربوط به بیمه حوادث و کتابهای درسی در زمان ثبت نام مجاز نمی باشد و نباید دانش آموزان به دلایل مذکور از ثبت نام محروم شوند.

واقعی افزود: روند ثبت نام دانش آموزان توسط دبیر ستاد ثبت نام در استان و شهرستانها به صورت روزانه رصد و پیگیری می شود ودر صورت هرگونه مشکل و یا شکایت، اولیای دانش آموزان میتوانند با اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل به شماره 32424734 تماس بگیرند.