جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

افزایش مسمومیت‌های غذایی با افزایش دمای هوا - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش مسمومیت‌های غذایی با افزایش دمای هوا

با ضدعفونی کردن خوراکی‌ها در فصل بهار مسمومیت‌ها کاهش می‌یابد.

دکتر نقوی متخصص بیماری‌های عفونی گفت: بیماری‌های ویروسی شایع در فصل بهار، در ابتدای فصل در صورتی که هوا سرد باشد سرما خوردگی و آنفلوانزای فصلی است که برای درمان آن مراقبت‌های متداول برای سرما خوردگی نظیر دست ندادن، روبوسی نکردن، استراحت یک الی دو روزه برای جلوگیری از تشدید بیماری صورت پذیرد.

دکتر نقوی افزود: به خاطر اینکه هوا سرد است ویروس‌ها تا چندین ساعت روی سطوح باقی می‌ماند پس هنگامی که اشخاص بیرون می‌روند و در تماس با دستگیره میز، میله اتوبوس و سایر وسایل قرار می‌گیرند، اقدام به شستن دست‌ها کنند با افزایش دمای هوا ویروس‌ها عامل مسمومیت غذایی افزایش می‌یابد که بیشتر ناشی از آنترو ویروس‌ها می‌باشد و هم چنین ویروس‌های عامل اسهال شایع می‌شود.

دکتر نقوی درباره درمان بیماری‌های ویروسی اذعان داشت: با ضدعفونی کردن خوراکی‌ها در فصل بهار مسمومیت‌ها کاهش می‌یابد.

متخصص بیماری‌های عفونی در رابطه با توزیع سنی و جنسیتی بیماری بیان کرد: خوردن غذاهایی که می‌تواند باعث مسمومیت شود بیشتر در جوانان شایع است و افراد و کودکانی که در خانه هستند کمتر دچار این مسمومیت هستند.

وی در خصوص جنسیت ابتلا به بیماری افزود: سن، جنسیت و عفونت‌های تنفسی و گوارشی با ابتلا به بیماری ارتباطی ندارد.

دکتر نقوی در پایان خاطر نشان کرد: در استان‌های جنوبی کشور، آنفلوانزا بیشتر خود را نشان می‌دهد و سریع هم از بین می‌رود اما به علت گرمای هوا در این مناطق بیماری‌های گوارشی و امکان فساد مواد غذایی بیشتر است.

منبع : وب سایت رسمی باشگاه خبرنگاران جمهوری اسلامی ایران