جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

افزایش قربانیان ناشی از بیماری کرونا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش قربانیان ناشی از بیماری کرونا در خراسان جنوبی

نفس های در گلو مانده

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما از شناساییافزایش قربانیان ناشی از بیماری کرونا در خراسان جنوبی 117 مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا  در استان خبرداد و گفت: دراین مدت 193 آزمایش جدید برروی بیماران انجام شده و 117 مورد جدید شناسایی شد که از این تعداد 38 بیمار در بیمارستانهای استان بستری و 79 بیمار سرپایی بودند.

دکتر دهقانی افزود: 54 نفر از مبتلایان جدید متعلق به شهرستان بیرجند، 7 نفر فردوس، 22 نفر قاین، 8 نفر طبس، 3 نفر  نهبندان، 4 نفر درمیان، 13 نفر سرایان، 2 نفر زیرکوه و 4 نفر در خوسف بودند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 271 بیمار با مشکل حاد تنفسی در بیمارستانهای استان بستری اند که از این تعداد 141 نفر مبتلا به کرونا هستند، گفت: از این بیماران مبتلا به کرونا 29 بیماردر بخش مراقبتهای ویژه بستری اند که حال 7 نفر از آنان مناسب نیست.
دکتر دهقانی از فوت 4 نفر در شبانه روز گذشته در استان خبرداد و افزود: این 4 نفر مربوط به شهرستان بیرجند هستند که دو نفر خانم در سنین 84 و 91 ساله  و دو نفر آقا در سنین 79 و 69 ساله بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با این تعداد فوت جدید ، مجموع موارد فوت شده در استان به 203 نفر افزایش یافت .
وی از مردم خواست تاعلاوه بر استفاده از ماسک،  دستورالعملهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.