جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

افزایش صادرات کالا به افغانستان در برنامه 4ساله - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

افزایش صادرات کالا به افغانستان در برنامه 4ساله

افزایش صادرات کالا به افغانستان در برنامه 4ساله


معاون هماهنگی امور اقتصادی و مناطق مرزی وزارت کشور گفت : صادارت کالا به افغانستان در برنامه 4 ساله به 5 میلیارد دلار افزایش می یابد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مناطق مرزی وزارت کشور گفت : صادارت کالا به افغانستان در برنامه 4 ساله به 5 میلیارد دلار افزایش می یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مناطق مرزی وزارت کشور امروز در بازدید از پایانه مرزی ماهیرود شهرستان سربیشه گفت: پارسال 2 میلیارد و 700 میلیون دلار کالا از ایران به افغانستان صادر شد که 30 درصد آن از خراسان جنوبی بوده است.

بابک دین پرست با اشاره به زیرساختهای مناسبی که در پایانه مرزی ماهیرود برای صادارت و واردات انجام شده است، گفت: پایانه مرزی ماهیرود یکی از پایانه های مرزی موفق در شرق کشور است که با تسهیل در صادارات و واردات می توان سهم بیشتری از کالاها را از این استان به افغانستان صادر کرد.

همچنین شورای ساماندهی مبادلات مرزی خراسان جنوبی امروز با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و مناطق مرزی وزارت کشور و استاندار در پایانه مرزی ماهیرود برگزار شد.

بازگشایی در واحد صادرات و واردات کالا در قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی، تخصیص 100 درصدی سهمیه سوخت به مرزنشینان، ایجاد پایانه های صادارتی در بازارچه های دوکوهانه، میل 73 و یزدان ، راه اندازی کنسولگری ایران در ولایت فراه و کنسولگری افغانستان در بیرجند، تکمیل آزمایشگاه استاندارد و تکمیل جاده فراه با تخصیص اعتبار ویژه ملی از جمله پیشنهاداتی بود که در این شورا برای رونق بیشتر مبادلات مرزی مطرح شد.

دین پرست در این نشست تاکید کرد: این پیشنهادات جمع بندی و در نشستی با وزارت خانه های مربوطه راهکارهای عملی برای عملیاتی شدن آنها بررسی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.