جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

افزایش صادرات کالا از خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش صادرات کالا از خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال

در نیمه نخست امسال صادرات کالا افزایش یافت.

صادرات کالا از خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال، از نظر ارزشی 52 درصد و از نظر وزنی بیش از 2 برابر، در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش یافته است.

مهدی ماهگلی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در 6 ماه نخست امسال 2 میلیون و 201 هزار و 303 تن کالا به ارزش 524 میلیون و 455 هزار دلار، از این استان به خارج از کشور صادر شده است.

مهدی ماهگلی افزود: از این مقدار 437 هزار و 517 تن به ارزش 95 میلیون و 16 هزار دلار، کالاهای اظهار شده از گمرکها و بازارچه های خراسان جنوبی است که از نظر وزنی 26 درصد و از نظر ارزشی 13 درصد افزایش دارد.

وی گفت: 85 درصد اقلام اظهار شده در گمرک ها و بازارچه های خراسان جنوبی محصولات خود این استان است که به خارج از کشور صادر شد.

سیمان، هیدروکربن سبک و سنگین، کاشی و سرامیک، خوراک طیور، گازوئیل، فرش، کود اوره، میلگرد، رب گوجه فرنگی و جوجه از جمله اقلام صادر شده از خراسان جنوبی است.

افغانستان، عراق، پاکستان، ترکمنستان و گرجستان مقصد کالاهای صادارتی از خراسان جنوبی بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: همچنین در 6 ماه نخست امسال 5 هزار تن کالا از خارج از کشور وارد خراسان جنوبی شده که شکر، برنج و ماشین آلات خرد کن از جمله آنهاست.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی