جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

افزایش صادرات کالا از خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

افزایش صادرات کالا از خراسان جنوبی

افزایش صادرات کالا از خراسان جنوبی


صادرات کالا از گمرکات خراسان جنوبی در ۱۰ ماه گذشته ۳۳ درصد به لحاظ وزنی و ۲۵ درصد به لحاظ ارزشی در مقایسه با پارسال افزایش داشته است

صادرات کالا از گمرکات خراسان جنوبی در ۱۰ ماه گذشته ۳۳ درصد به لحاظ وزنی و ۲۵ درصد به لحاظ ارزشی در مقایسه با پارسال افزایش داشته است.

مدیر کل گمرکات استان گفت: در این مدت 2 میلیون و 800 هزار تن کالا به ارزش 618 میلیون دلار از گمرکات استان به خارج از کشور صادر شده است که مصالح ساختمانی، مواد غذایی و محصولات پلاستیکی مهمترین این کالاهاست.
آقای خاشی سهم کالاهای خراسان جنوبی را از این صادرات  بیش از یک میلیون تن به ارزش 129 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: صادرات این کالاها هم 24 درصد افزایش داشته است.
وی درخصوص واردات کالا از خارج از کشور به خراسان جنوبی هم گفت: در 10 ماه گذشته هزار و 800 تن کالا شامل برنج، کنجد، شاهدانه و احشام به ارزش یک و نیم میلیون دلار وارد شده که کشورهای پاکستان، افغانستان، چین، اکراین، امارات و برزیل مبدا این صادرات بوده است.
مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی از ترانزیت 13 هزار تن کالا با 523 دستگاه کامیون از کشورهای برزیل، امریکا، پاکستان، چین، ترکمنستان، ترکیه و امارات در این مدت از مرز ماهیرود به کشور افغانستان خبر داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.