رونق تولید ملی | دوشنبه، ۱۸ آذر ۱۳۹۸

افزایش زیرساختهای اقامت زائران راهیان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش زیرساختهای اقامت زائران راهیان نور

زیرساختهای اقامت زائران راهیان نور افزایش می یابد.

امکان اقامت 121 هزار زائر راهیان نور در شب در 7 استان کشور فراهم شد.

سردار فضلی، فرمانده قرارگاه مرکزی ستاد راهیان نور کشور در دیدار با استاندار، راهیان نور را فرصتی برای خنثی سازی هجمه های فرهنگی دشمنان دانست و گفت: سال گذشته حضور مردم در مناطق عملیاتی راهیان نور از مرز 6 میلیون نفر گذشت.

سردار فضلی افزود: زیرساختهای پذیرش زائران راهیان نور در 7 استان خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، بوشهر و هرمزگان فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه جوانان و دانش آموزان هدف اصلی هجمه های فرهنگی دشمنان هستند افزود: ستاد مرکزی راهیان نور تعامل خوبی با وزارت آموزش و پرورش دارد و از ابتدای امسال 353 هزار دانش آموز به راهیان نور اعزام شدند.

پرویزی، استاندار خراسان جنوبی هم در این دیدار گفت: مردم خراسان جنوبی با زنده نگه داشتن روحیه ایثار، در اعزام های راهیان نور پیشتاز هستند.

پرویزی همچنین در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی راهیان نور، کمبود اعتبار و نیاز به پزشک و پرستار در کاروان ها را از مشکلات اعزام راهیان نور دانست و برای تأمین هزینه اعزام 3تیم پزشکی مورد نیاز کاروانهای استان قول داد.

وی همچنین خواستار تقبل بخشی از هزینه های راهیان نور به صورت غیر نقدی توسط برخی دستگاه ها شد.

در این جلسه در خصوص تامین هزینه تکمیل اردوگاه خراسان جنوبی در خرمشهر بحث و تبادل نظر و مقرر شد برای پیگیری این موضوع، دو کمیته مالی و عمرانی تشکیل شود.

برای تکمیل این اردوگاه 300 میلیون تومان نیاز است.

استاندار همچنین از اختصاص 700 میلیون تومان ردیف ملی برای مرکز فرهنگی مسجد شکر صحرای طبس خبر داد.

سرهنگ قاسمی، فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی هم در این جلسه از اعزام 4 هزار دانش آموز از ابتدای سال تحصیلی به اردوهای راهیان نور خبر داد و گفت: تا پایان سال تحصیلی 4 هزار دانش آموز دیگر هم اعزام خواهند شد.

قاسمی افزود: امسال هزار و 300 دانشجو هم به اردوی معنوی راهیان نور اعزام می شوند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی