سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

افزایش رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

افزایش رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان

افزایش رغبت سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در استان


واگذاری زمین و اعطای تسهیلات زمینه ساز افزایش حضور سرمایه گذران در خراسان جنوبی است

واگذاری زمین و اعطای تسهیلات زمینه ساز افزایش حضور سرمایه گذران در خراسان جنوبی است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: امسال با توجه به حمایت های صورت گرفته و پرداخت تسهیلات به استان های کمتر توسعه یافته همچون خراسان جنوبی میزان عقد قرارداد و واگذاری زمین به سرمایه گذاران افزایش یافت.

جرجانی افزود: در 6 ماه ابتدای سال 24 قرارداد در شرکت شهرک های صنعتی استان منعقد شد و حدود 35 هکتار زمین در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته که در مدت مشابه پارسال 12 قرارداد با واگذاری 6 هکتار زمین بود.

وی گفت : بخش عمده واگذاری زمین در بخش معادن به ویژه بنتونیت بوده و پس از آن مربوط به صنایع فلزی و تولید اسکلت های فلزی ، فرآوری های زعفران و تولید سلول های خورشیدی است.

جرجانی افزود: طرح تولید عصاره های گیاهی در بشرویه، فرآوری خاک در سرایان، تولید انواع واشر و تراکتور و همچنین فرآوری خاک در فردوس، فرآوری زعفران در قاین، تولید سلول های خورشیدی و فرآوری زعفران در خضری دشت بیاض، تولید آبمیوه در سربیشه و فرآوری خاک و فرآوری محصولات غذایی در مود از جمله قراردادهای جدید در سال جاری است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان گفت: از واحد های صنعتی که به شبکه تصفیه خانه فاضلاب متصل نشدند تقاضا داریم به شرکت شهرک های صنعتی مراجعه کنند و برای جلوگیری از آلودگی آب های زیر زمینی و تسهیلات حق انشعاب را با 5 درصد و در اقساط 60 ماهه دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.