جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

افزایش دما در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش دما در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی حاکم بر نقشهافزایش دما در خراسان جنوبی های پیش یابی، امروز همچنان وزش باد شدید همراه با گردو خاک بویژه در نوار شرقی استان پیش بینی می شود که در مرز شرقی همراه با غبار خواهد بود.

خانم لطفی افزود: از فردا تا روز جمعه از سرعت وزش باد در منطقه کاسته شده و گاهی وزش باد شدید درنواحی شرقی استان دور از انتظار نیست.

وی گفت: هم اکنون بیشترین سرعت وزش باد در حاجی آباد با 54 کیلومتر بر ساعت و قاین و بیرجند با 38 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.

کارشناس هواشناسی استان از افزایش نسبی دمای هوا از امروز تا روز جمعه در منطقه خبرداد و گفت: دما در این مدت بطور میانگین یک تا سه درجه افزایش دارد و هوا گرمتر می شود.

در شبانه روز گذشته قاین با حداقل دمای 19 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 47 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت بین 22 و 36 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه افزایش به 37 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.