جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

افزایش خطر سکته قلبی با مصرف نوشابه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش خطر سکته قلبی با مصرف نوشابه

مواد غذایی چرب و نوشابه احتمال بروز خطر سکته قلبی را افزایش می‌دهند.

پیام فرح بخش متخصص تغذیه گفت: با خوردن مواد غذایی چرب و نوشیدنی‌هایی مانند گوشت و هر ماده غذایی سرخ شده و نوشابه ، بدن را در معرض خطرات جدی بخصوص سکته قلبی قرار می‌دهیم.

وی افزود: بدترین‌ غذاهایی که می‌خوریم فست‌ فودها و پیتزاهایی هستند که در بیرون تهیه می‌شود. این غذاها به علت سوسیس و کالباس موجود در آن‌ها و پنیر پیتزای فراوان که به صورت تنوری تهیه می‌شود، یعنی شعله مستقیم آتش به آن‌ها می‌رسد سرطان‌زا هستند.

فرح‌بخش بیان داشت: همین طور می‌توان به همبرگرها، چیزبرگرها و دوبل‌برگر‌ها و غذاهای فست فود دیگر نظیر مرغ سوخاری اشاره کرد که جزء بدترین و مضرترین مواد غذایی برای افراد هستند.

وی عنوان کرد: بستنی‌هایی که با رنگ‌های مصنوعی تهیه می‌شوند که افراد آن‌ها را در میان وعده‌ها مصرف می‌کنند و خورشت‌های سنتی که در آشپزخانه‌های بیرون سرو و سرشار از روغن هستند و این‌ها از بدترین‌ غذاها بشمار می‌روند.

فرح بخش تصریح کرد: افراد تا حد امکان در منزل غذا را تهیه کنند و در صورتی که قصد تهیه غذا از بیرون منزل دارند، سراغ رستوران‌هایی بروند که به سلامت افراد اهمیت می‌دهند و به عنوان رستوران‌های با نشان و استاندارد شناخته می‌شوند.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران