سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

افزایش بیماری‌های کلیوی با تغییرات آب و هوا - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش بیماری‌های کلیوی با تغییرات آب و هوا

تغییرات آب و هوایی و مکان زندگی بر روی تشدید بیماری‌های کلیوی موثر است.

دکتر مینایی متخصص طب سنتی گفت: تشدید بیماری‌های کلیوی به عوامل طبیعی از جمله جنسیت، سن، شرایط آب و هوایی و مکان زندگی، دوری و نزدیکی به دریا، ارتفاعات و فصول بستگی دارد.

وی تصریح کرد: در ارزیابی کلیه‌ها ابتدا باید بدانیم که کبد در چه وضعیتی قرار داشته و برای ارزیابی آن آزمایش خون و ادرار می‌گیریم و با توجه به غلظت خون یا تغییر در رنگ ادرار متوجه بیماری کلیه شده و می توان آن را درمان کرد.

مینایی ادامه داد: تغذیه مناسب، نوشیدن آب سالم و تنفس در هوای پاک از جمله عواملی است که در سلامت کلیه‌ها موثر است

این متخصص طب سنتی خاطر نشان کرد: غلظت خون مهمترین عامل درگیری کلیه‌ها بوده و برای رفع این عارضه از هضم راحت غذا مطمئن شوید زیرا همه عوامل بستگی به هضم اولیه داشته و عدم هضم خوب غذا در مراحل بعد که غذا از خون به کبد و سپس به کلیه ها راه می یابد می تواند ایجاد بیماری کند.

وی اظهار کرد: هضم اولیه غذا که مناسب نباشد موجب گرم شدن بیش از حد کلیه ها و نارسایی در دفع ادرار شده و در نهایت آسیب کلیوی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: مناطقی که آب مصرفی خود را در مخازن نگهداری می‌کنند در واقع مناطقی که از کمبود آب رنج می‌برند نیز در معرض بیماری های کلیوی قرار دارند.

این متخصص طب سنتی افزود: در شهر تهران به دلیل غلظت آلایندگی هوا و ورود آن به آب شرب منازل ایجاد سنگ کلیه و مشکلات مثانه و ادراری بیشتر است و برای رفع آن حتما باید آب مصرفی تصفیه خانگی شود.

منبع: وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران