جهش تولید | یک‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

افزایش بیش از صد در صد فروش صنایع دستی در بازارچه نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش بیش از صد در صد فروش صنایع دستی در بازارچه نوروزی

فروش صنایع دستی در بازارچه نوروزی داشته است.

میزان فروش محصولات صنایع دستی و سوغات محلی سرایان، بیش از 200 میلیون ریال بوده که نسبت به سال گذشته افزایش 151درصدی داشته است.

 عرب ، مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: برگزاری بازارچه های نوروزی تلاش بسیار ارزنده ای در راستای توسعه و رونق صنایع دستی در کشور است که هم رونق اقتصادی برای آن در پی دارد و هم موجب ارتباط و پیوند بیشتر مردم و این تولیدات اصیل می‌شود.

عرب افزود: در ایام نوروز و در قالب ستاد اجرائی خدمات سفر، نمایشگاه صنایع دستی و سوغات در محل ورودی شهر سرایان از سمت بیرجند (میدان شهدا) گشایش یافت که مورد استقبال قابل توجه گردشگران نوروزی قرار گرفت.

وی گفت: این نمایشگاه شامل 11 غرفه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، جاجیم بافی، سفالگری، فروش تولیدات صنایع دستی، تولید سماورهای زغالی، خراطی سنتی، چلنگری(آهنگری سنتی)، تولیدات چرمی، سوغات محلی و دم نوش های گیاهی منطقه و دو غرفه سیاه چادرهای عشایری بودند که چلنگری، خراطی، تراش سنگ، تولید سماور زغالی و سفالگری در کنار فروش تولید زنده نیز داشته اند .

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: در سیاه چادر های عشایری نیز زندگی کامل عشایری با لباس محلی که مردان و زنان عشایر پوشیده اند به نمایش در آمد و فروش لبنیات محلی و طبخ غذاهای محلی و پخت نان محلی و همچنین اجرای موسیقی محلی توسط عشایر و رقص محلی هر روز بعد از ظهر در محل نمایشگاه از دیگر برنامه های سیاه چادرهای عشایری بود.

عرب تصریح کرد: میزان فروش محصولات صنایع دستی و سوغات محلی بیش از 200 میلیون ریال بوده که نسبت به سال گذشته افزایش151درصدی داشته است که نشان از پویایی نمایشگاه نسبت به سنوات گذشته دارد.

وی گفت : هنرمندان تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، جاجیم و سفالگری برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کردند.

لازم به ذکر است: بازارچه نوروزی سال 1395شامل 9غرفه محصولات صنایع دستی و دو سیاه چادر عشایری بوده که نسبت به سال گذشته یک غرفه صنایع دستی و یک سیاه چادر در بازارچه نوروزی افزایش یافته بود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی