جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

افزایش بحران در شناسایی تعداد مبتلایان جدید کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش بحران در شناسایی تعداد مبتلایان جدید کرونا

خراسان جنوبی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۵ آزمایش جدید از افراد مشکوک به کرونا در استان گرفته شد که از این تعداد جواب ۲۲۰ آزمایش مثبت اعلام شد.

دکتر دهقانی با بیان اینکه ۸۰ درصد آزمایش های کرونای ۲۴ ساعت گذشته در استان مثبت بوده است افزود: از ۲۲۰ بیمار جدید شناسایی شده ، ۶۲ نفر در بیمارستان‌های استان بستری اند و ۱۵۸ مورد نمونه گیری سرپایی انجام شده است.

وی گفت: ۸۱ نفر از مبتلایان جدید شناسایی شده مربوط به شهرستان بیرجند، ۱۰ نفر فردوس، ۳۳ نفر قاین، ۲۱ بیمار مربوط به طبس، ۴ نفر نهبندان، ۷ بیمارمربوط به درمیان، سه نفر سربیشه، ۱۶ نفر سرایان، ۳۴ نفر بشرویه، ۵ نفر زیرکوه و ۶ نفر مربوط به شهرستان خوسف است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: هم اکنون ۳۰۴ بیماری حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری است که از این تعداد ۱۸۳ نفر مبتلا به کرونا هستند.

دکتر دهقانی گفت: از ۱۸۳ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان ، ۲۹ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بستری که حال ۵ نفر از آنان مساعد نیست.

وی افزود: همچنین با فوت ۷ بیمار کرونایی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در خراسان جنوبی به ۲۴۰ مورد افزایش یافت.